Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Щоб діалог між пацієнтом і медиком був дієвішим

Автор: Нова Газета

Пацієнтські організації та правозахисники об’єдналися з лікарями для створення громадської експертної групи при Департаменті охорони здоров’я Кіровоградської ОДА.

 

У Кіровограді відбулася перша зустріч ініціативної групи щодо створення дорадчого органу при департаменті охорони здоров’я Кіровоградської ОДА. Ініціатором зібрання стали члени Кіровоградського осередку «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», а також головний лікар Кіровоградського обласного госпіталю ветеранів війни Геннадій Сябренко, головний лікар Кіровоградської обласної психіатричної лікарні Олександр Тарасенко, депутат обласної ради Ірина Малик, громадські активісти Інга Дудник (ГО «Територія успіху»), Олександр Остапов (БФ «Повернення до життя») та Людмила Шукрута (ГО «Серце матері»).

Активісти планують використати всі можливі методи громадської участі в формуванні і реалізації місцевої політики у сфері охорони здоров’я. Серед них – громадська оцінка ефективності використання коштів місцевих бюджетів, урахування думки пацієнтів при формуванні бюджетів і наданні медичних послуг і т.п.

Як розповів представник Кіровоградського відділення «ВМ ЛЖВ» Володимир Бочаров-Туз, такий дорадчий орган планують створити з метою забезпечення раціонального використання бюджетних коштів у медичній галузі, а також вирішення актуальних проблем в медицині. Серед таких проблем − виділення приміщення для Кіровоградського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, неефективна робота цієї установи у сфері профілактики ВІЛ-інфекції та низька інших. Згідно з проектом, дорадчий орган матиме двох співголів: від представників громадськості та від департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА.

− Ми не маємо на меті лише контролювати витрати, ми хочемо разом із медиками покращувати послуги, які надає наша система охорони здоров’я. Дорадчий орган працюватиме над дієвістю діалогу між пацієнтом та чиновником від медицини. Наша мета – щоб пацієнти та медики з опонентів стали партнерами. Серед проектів дорадчого органу буде, наприклад, візуалізація даних «медичного бюджету» області у зрозумілій для пересічного населення формі, − зазначив Володимир Бочаров-Туз.

Робота органу відбуватиметься у формі відкритих засідань. До роботи будуть залучатися профільні експерти  залежно від питань, що розглядатимуться.

На думку головного лікаря обласної психіатричної лікарні Олександра Тарасенка, оскільки медична галузь охоплює велику кількість напрямків, для початку треба зосередитись на основних. Тому такий орган має працювати за принципом пожежної команди – реагувати на найважливіші проблеми медицини в області.

За матеріалами прес-служби
обласного осередку мережі ЛЖВ