Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

В області почалася кампанія з вакцинації

Автор: Нова Газета

21 жовтня в Україні розпочався перший тур додаткової вакцинації дітей від поліомієліту. З цього приводу до Кіровограда з робочим візитом завітала перший заступник міністра охорони здоров’я Олександра Павленко.

 

Приїзд чиновниці відбувся у рамках регіонального турне, яке організувало МОЗ для перевірки наявності вакцини у лікувальних установах та контролю над проведенням вакцинації. «Кіровоградщина – перша область, яку відвідує Міністерство охорони здоров’я для перевірки стану поліовакцинації», – зазначила заступник міністра.

Додаткова імунізація проводиться після двох зареєстрованих випадків захворювання на поліомієліт у Закарпатській області, у результаті якого діти (одній 4 роки, а іншій 10 місяців) були паралізовані.

Вакцина для щеплень компанії «Санофі-Пастер» була придбана на кошти канадського уряду за підтримки фонду «ЮНІСЕФ» та ВООЗ.

− На щастя, нам вдалося домовитися про надходження вакцини в Україну 100% від потреби. Тобто, якщо зараз кожна мама в Україні захоче імунізувати свою дитину, вона зможе це зробити, − наголосила Олександра Павленко. Вакцинація дітей проти поліомієліту буде здійснюватись у 3 тури. Перший тур розрахований на дітей від 2-х місяців до 6 років і триватиме два тижні. Інші два тури охоплять дітей віком до 10 років.

Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко, в області нараховується близько 89 тисяч дітей, які потребують проведення додаткової імунізації від поліомієліту. Для їхньої вакцинації на територію районів завезено 86 тисяч доз ОПВ (оральної поліовакцини) і 24 700 доз ІПВ (інактивованої полівакцини).

Відвідавши дитячу міську поліклініку № 1, заступник міністра відзначила високий показник людей, які користуються додатковою вакцинацією. Якщо подивитися на роботу одного вакцинального кабінету протягом півдня – 80 щеплень. До слова, вакцинація відбувається тільки у медичних закладах, де є стаціонарні або мобільні вакцинальні кабінети.

Також Олександра Павленко відвідала дитячу обласну лікарню. Разом із головним лікарем Василем Хорощаком вона пройшлася поверхами корпусу, у якому триває капітальний ремонт, відзначивши високі темпи ремонтних робіт.

− Усе свідчить про те, що до кінця року будівництво буде завершене. Початок 2016 року уже буде зачіпати документальні речі та введення в експлуатацію. Це дуже серйозний об’єкт, на який виділено 42 млн гривень. У результаті ви отримаєте обласну лікарню третього рівня медичної допомоги, де можна буде отримати абсолютно усі напрямки медичних послуг», − підсумувавши огляд, зазначила заступник міністра.

Ще одна новина, з якою поділилася Олександра Павленко, стосувалася Донецького медичного університету ім. Горького. Є перспектива того, що у Кіровограді зафункціонують декілька його факультетів з кафедрами. Із подібною пропозицією до наших чиновників звернулося керівництво донецького університету. Професорсько-викладацький склад також буде з Донецька. Наразі ж основною перепоною до відкриття у Кіровограді медичного ВНЗ є розміщення. «Якщо говорити цьому проекту «так» (відкриття вишу в Кіровограді – прим. ред.), то потрібно мати чіткий перелік приміщень, які місцева влада зможе надати під розміщення професорського складу та кафедр. Якщо Кіровоградщина знайде ці площі, то МОЗ надасть усю необхідну підтримку», – повідомила Олександра Павленко.

Підбиваючи підсумки свого візиту, перший заступник міністра наголосила на необхідності поширення інформації про небезпеку поліомієліту. «Попросіть, щоб одна мама сказала іншій, передали в садочок, щоб кожний дільничний лікар обдзвонив поквартирно батьків. Якщо не сприяти інформуванню населення, люди можуть втратити можливість захистити своє здоров’я», –  резюмувала Олександра Павленко.

Олег КОЗУПЛЯКА,
фото автора