Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Вчимося захищати себе та Україну

Автор: Нова Газета

З початком навчального року у школах збільшено кількість годин на вивчення предмета «Захист Вітчизни». Проте не всі навчальні заклади нині мають можливість проводити практичні заняття, зокрема, навчити дітей поводженню зі зброєю та стріляти з гвинтівки. Така можливість з’явилася у Високобайрацькому навчально-виховному комплексі – благодійний фонд Станіслава Березкіна «Добротвір» передав школі дві пневматичні гвинтівки.

 

Євген Сібіберт, вчитель предмета «Захист Вітчизни» Високобайрацької школи, зазначив, що навчальний заклад завжди гідно був представлений на районних змаганнях зі стрільби, але три роки тому зламалася гвинтівка.  «У школі створені умови для зберігання зброї, є обладнаний тир. Ми звернулися в благодійний фонд з проханням допомогти придбати зброю. Дякуємо Станіславу Березкіну та його фонду. Вчора ми вже випробували гвинтівки, стріляють гарно. Школярі зможуть отримати практичні навички під час вивчення предмета «Захист Вітчизни». До Дня Збройних сил України в районі відбудуться змагання зі стрільби, і ми розпочали до них підготовку. Сподіваємося, що зможемо гідно виступити», – розповів Євгеній Володимирович.

Рік тому в області за ініціативи народного депутата Станіслава Березкіна були започатковані військові змагання «Любиш Україну – вчись перемагати». Проект розрахований на молодих людей, їхніх батьків, усіх небайдужих жителів Кіровоградщини та передбачає надання елементарних навичок для самозахисту. Під час занять на стадіонах усі бажаючі вчаться розбирати та збирати автомати та пістолети, заряджати магазини, правильно кидати гранати, відпрацьовують основи прицілювання. Навчання вже відбулися у Новоукраїнському, Компаніївському, Добровеличківському, Бобринецькому, Кіровоградському, Вільшанському районах області. Окрім того, в рамках проекту за ініціативи народного депутата було випущено диск з відеоуроками на допомогу вчителям «Захисту Вітчизни». Нині відео-уроками користуються вчителі не лише Кіровоградської області,  а й Дніпропетровська, Києва, Черкас та Миколаєва.

Олександра МОСУЗЕНКО,
фото автора