На дорогах Кіровоградщини з’явиться високоякісне 33-сантиметрове дорожнє покриття

Автор: Нова Газета

На Кіровоградщині продовжують ремонтувати дороги. Відповідно до постанови Кабміну, на дороги області виділено 308,1 млн грн, у тому числі 225,6 млн грн  – на поточний середній ремонт, а також 82,5 млн грн – на утримання дорожніх полотен.

 

Наразі активні ремонтні роботи проводяться на шляху державного значення М-04 Знам’янка–Луганськ–Ізварине. Багато нарікань не лише від дорожників, але й від Укрзалізниці надійшло на адресу шляхопроводу у м. Олександрія. За словами начальника служби автомобільних доріг в Кіровоградській області Сергія Поліщука (на момент виходу статті звільненого зі своєї посади – Ред.), міст на виїзді з м. Олександрія кілька десятиліть не ремонтувався і сьогодні перебуває в аварійному стані, а фрагменти його конструкції обвалюються на залізничну колію, що проходить під ним. Також він розповів, що у ході поточного середнього ремонту мосту передбачено повністю замінити опори, балки перекриття, перильне огородження, а також оновити дорожній одяг. «Є і проблеми з ремонтом цього мосту, оскільки на залізничну колію під ним іде велике навантаження. У нас є попередня домовленість з керівництвом залізниці щодо пошуків вікна у проходженні потягів. І в ці вікна підрядна організація буде проводити роботи. В основному вони вестимуться у нічний період, аби забезпечити безпеку пасажирів», – зазначив очільник САД в області. На ремонт 59 погонних метрів мосту виділено 9,89 млн грн.

Усю ділянку дороги між Знам’янкою та Олександрією заступник голови Кіровоградської ОДА Андрій Коломійцев умовно розподіляє на дві категорії – дороги з гарною основою і дороги без основи. «Є три ділянки дороги сумарною довжиною 13 км, де необхідно повністю знімати асфальт», – зазначив Андрій Коломійцев. У таких місцях ремонтні бригади закладають нове 33-сантиметрове покриття – 18 см основи (органо-мінеральної суміші), 10 см вирівнювальної суміші і 5 см щебенево-мастикової асфальтобетонної суміші. У результаті така дорога повинна прослужити щонайменше 4-5 років.

У 2016 році дорожня галузь області очікує на залучення додаткових 125 млн грн на ремонт та утримання доріг, таким чином збільшивши фінансування майже до півмільярда гривень. Зазначимо, що у 2015 році на дороги Кіровоградщини з державного бюджету було виділено всього 125 млн грн. Утім радіти такому фінансуванню зарано. За словами Андрія Коломійцева, навіть півмільярда гривень для нашої області буде замало. «По суті в цьому році ми капітально відремонтуємо лише 40 км доріг, а їх у нас лише тих, що стоять на балансі служби автомобільних доріг, є 6200 км, а ще більше 11 тисяч км – це комунальні дороги. Однозначно нам необхідно більше коштів. Але враховуючи той факт, що в останні роки ми виконували невеликі обсяги робіт, на жаль, нами втрачено потенціал наших дорожніх служб. І нам просто не вистачає техніки. Якщо нам дадуть більше грошей, ми зіткнемося із проблемою нехватки дорожньої техніки і спеціалістів. Тому сподіваємося, що і гроші, і спеціалісти, і техніка у нас будуть», – зазначив посадовець. Також він висловив вірогідність того, що у наступному році при збільшенні фінансування на ремонтні роботи доріг доведеться залучати спецтехніку з-за кордону.

За інформацією Кіровоградської ОДА, загалом з початку року на дорогах області ліквідовано 350570 м2 деформацій покриття, встановлено 876 дорожніх знаків та 1195 сигнальних стовпчиків, проведено ремонт 1558 пог.м. огородження, 600 пог.м. штучного освітлення та 1 світлофорного об’єкта. Обсяг виробничої програми в частині виконання робіт з експлуатаційного утримання виконано на 92%.

Олег КОЗУПЛЯКА, фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА