Чи є пенсіонери, яким добре живеться?

Автор: Нова Газета

Доброго дня, редакціє. Ми з дружиною, теж пенсіонеркою, – ветерани праці, віддали країні свою молодість − але ледве зводимо кінці з кінцями – пенсії вистачає тільки на продукти, не кажучи вже про ліки.

Я просто боюся йти до лікарні, щоб не почути від лікаря, що знову треба нове лікування і дорогі ліки. Дітям не хочемо бути обузою, тому живемо як живеться, не завжди солодко. Більше згадуємо молодість, коли хоч і не було такого різноманіття на прилавках, та відчувалося, що ти комусь потрібен. А ще дивимося по телевізору, як у Європі живуть пенсіонери, і думаємо, що десь є цивілізоване життя, та, на жаль, не в Україні. Президент недавно сказав, що після прийняття безвізу кожен може полетіти в оперу чи сходити до музею в будь-якій країні Європи, та ми це сприйняли як гірку іронію – можливо, наші онуки й зможуть, але ми з дружиною часто не в змозі виїхати в обласний центр, не те що в Європу. Чи все ж таки є пенсіонери, які нормально живуть і в нашій країні? Якщо можете, напишіть, наскільки відрізняються пенсійні виплати в різних українських пенсіонерів.

З повагою пенсіонер Петро К., м. Новомиргород

Станом на 1 травня середній розмір пенсійних виплат суддям відповідно до закону про «Про судоустрій і статус суддів» становить 23,7 тис. грн. Про це повідомляє Пенсійний фонд України. Також у трійці найбільш високих середні пенсійні виплати згідно із законом «Про статус народного депутата» – 15,17 тис. грн та за законом «Про прокуратуру» – 9,9 тис. грн. Середній розмір усіх пенсійних виплати в Україні на цю дату дорівнює 1,88 тис. грн. Пенсійні виплати чорнобильцям становлять 3,54 тис. грн, держслужбовцям – 3,41 тис., ті, що підпадають під норми закону «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» –
3,45 тис. грн. Пенсії звільненим з військової служби становлять 2,77 тис. грн, пенсії згідно із законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» – 1,73 тис. грн, за законом «Про пенсійне забезпечення» – 1,35 тис. грн.

Станом на травень пенсія понад 10 тис. грн була у 21,2 тис. осіб (0,2% від усіх пенсіонерів), ще 187 тис., або 1,6% отримували пенсії від 5 до 10 тис. грн, 227,8 тис. (1,9%) пенсіонерів отримували виплати від 4 до 5 тис. грн.

У 385,5 тис. осіб, або 3,3%, розмір пенсії не дотягував навіть до 1 тис. грн. Загалом на 1 травня в Україні налічується 11 млн 745,88 тис. пенсіонерів.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА