Сонячних станцій усе більше

Автор: Нова Газета

У селі Кам'янечому Новоархангельського району розпочала роботу сонячна фотоелектрична станція загальною потужністю понад 2 меґавата. Вона здатна у денний час стовідсотково забезпечувати район електроенергією.

 

У відкритті станції взяв участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

Збудовано сонячну електростанцію за кошти ТОВ «Агрофірма Авангард ЛТД» з ініціативи директора підприємства Василя Крамара. Рішення про будівництво цього важливого об’єкту було прийняте півтора року тому. Оскільки спорудили станцію на місці зруйнованої лікарні, перед початком будівництва виконали великий обсяг робіт з очистки та упорядкування території. Підрядні роботи здійснювала компанія «Рентехно». Загальна вартість проекту склала близько 70 млн грн. Площа, на якій споруджено сонячні батареї, – близько 5 гектарів.

Вітаючи керівництво агрофірми та жителів села Кам'янечого з реалізацією амбітного проекту, Сергій Кузьменко зауважив:

– Тільки рік минув після підписання Паризької угоди, яка має на меті зменшення викидів в атмосферу шкідливих речовин, використання альтернативних джерел енергії, а ми вже маємо сьогодні лише на території Кіровоградщини 17 промислових сонячних електростанцій. А в Україні їх понад 180.

Голова облдержадміністрації подякував ініціаторам будівництва, зауваживши, що аграрії Кіровоградщини не лише вирощують гарні врожаї, а й вносять вклад в енергетичну незалежність держави. Разом з головою обласної ради Олександром Чорноіваненком Сергій Кузьменко вручив директору ТОВ «Агрофірма Авангард ЛТД» Василю Крамару найвищу відзнаку області – «Честь і слава Кіровоградщини».

Після привітань численних гостей під час церемонії відкриття і нагородження усіх, хто зробив значний внесок у будівництво станції, було урочисто перерізано стрічку. Освятив новозбудований об’єкт єпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

Голова облдержадміністрації оглянув територію станції та ознайомився з принципами її роботи.

– На станції працюватимуть до десятка робітників. Це дуже важливо, адже ми створюємо нові робочі місця, поповнюємо економіку нашої області новими податками. І, власне, при будівництві станції агропідприємством уже інвестовано в економіку області десятки мільйонів гривень, – наголосив Сергій Кузьменко після огляду станції.

За матеріалами прес-служби
Кіровоградської ОДА

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА