Артем ПОГРЕБНЮК: ПРОГРАМИ ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА МАЮТЬ ЗАТВЕРДИТИ В КОЖНОМУ РАЙОНІ

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Наприкінці 2017-го депутати Кіровоградської обласної ради прийняли Програму забезпечення молоді житлом на 2018-2022 рр. «Нова газета» поцікавилася в директора Кіровоградського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Артема Погребнюка, як діятиме Програма і наскільки реальними є шанси бажаючих отримати житло за її умовами.

 

− Пане Артеме, ви приступили до виконання своїх обов’язків кілька місяців тому, який багаж отримали від попереднього керівництва Фондом?

− Арештовані рахунки, проблемні об’єкти, немала черга людей, які чекають на житло, – це те, що перейшло нам у спадок. Але оптимізму додає те, що є досвідчена команда і бачення, як це все вирішити.

Коли на сесії обласної ради я звертався до депутатів з проханням проголосувати за Програму (я над нею працював не один місяць), то апелював до кількох факторів. Найперше – це те, що нам конче необхідно зрушити з мертвої точки сферу житлового будівництва і починати вирішувати проблему житла мешканців Кіровоградщини (на квартирній черзі стоїть близько восьми тисяч сімей!). Це у свою чергу заохотить інвесторів, молодь залишатиметься в області, бо буде де жити. Така проста логіка.

Фонд діє в Кіровоградській області більше п’ятнадцяти років, і за цей час в рамках програми пільгового молодіжного житлового кредитування з державного бюджету було отримано майже 20 мільйонів гривень, разом із грішми з обласного бюджету та статутного капіталу Фонду це дозволило надати пільгові кредити 337 молодим сім’ям. Наприклад, у 2003–2007 роках Кіровоградщина була на другому місці після Києва за кількістю збудованого житла. Потім через брак коштів Програму перестали фінансувати, але згодом вона відновила свою роботу. Так у 2012 році був зведений 20-квартирний будинок по вул. Академіка Корольова, 9-А, у 2013-му – 28-квартирний будинок по вул. Жадова, 22, к.1, по вул. Архангельській,26. Побудували об’єкти у Світловодську, Олександрії, Новгородці, Бобринці, Компаніївці.

Останні три роки Програма не діяла через брак коштів. Порівняйте – у 2017 році в обласному бюджеті на надання кредитів молодим сім’ям на придбання житла було передбачено всього 415 тисяч гривень. Цих грошей вистачило на надання всього одного кредиту. (У минулому році Кіровоградщина зайняла останню позицію серед усіх областей по коштах, виділених із обласного бюджету на надання пільгових кредитів молодим сім’ям. Перше місце зайняла Миколаївська, де було виділено більше 26 млн грн.)

− Ви вже маєте план, як вивести із «депресії» регіональне управління?

− Плани – робота з інвесторами, залучення приватного капіталу. Вже найближчим часом ми плануємо сісти за круглий стіл із будівельними компаніями, які мають ліцензії Мінрегіонбуду, щоб чітко знати, хто з них може бути нашими партнерами.

− Це означає, що не кожен забудовник може співпрацювати з Фондом?

− Так, щоб брати участь у Програмі, будівельна компанія повинна отримати ліцензію у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

− Важко відразу навести приклади об’єктів, які зараз будуються в Кропивницькому. Один із розпіарених – новобудова на Ковалівці. З нею може працювати ваш Фонд?

− Наскільки мені відомо, на цей час житловий комплекс «Ковалівський» не перебуває у переліку Мінрегіонбуду як той, що має ліцензію. Є одна фірма у Світловодську, яка отримала ліцензію на продаж квартир. Тобто відсутність ліцензованих фірм – це ще одна серйозна проблема.

− Поясніть детальніше механізм дії Програми.

− Якщо говорити про саме молодіжне житлове будівництво, то особі, яка звертається до нас, має бути не більше 35 років – це найперша умова. Їй дається пільгове довгострокове кредитування (на 30 років) за рахунок бюджетних коштів. Частину коштів сплачує сім’я, частину – держава. Про всі типи фінансування детальніше можна дізнатися за телефоном 0522-32-08-62 або на сайті kg.molod-kredit.gov.ua. До речі, у цьому році працівники нашого офісу встигли проконсультувати півсотні зацікавлених людей.

− Чи можуть розраховувати на Програму жителі районів?

− Звичайно. Наступний етап, над яким ми вже працюємо – це затвердження аналогічних програм на рівні районних центрів. Ми вже отримали листи підтримки від міського голови Олександрії Степана Цапюка, готові до співпраці у Світловодську, Знам’янці. Я впевнений, що в кожному районі є незавершені об’єкти, які можна було б ввести в експлуатацію за рахунок Програми. Свіжий приклад – об’єкт у Петрівському районі. Ми намагаємося вирішити це питання з місцевою владою, яка готова брати участь у програмі або викупити ту частку, яка належить Фонду, і добудувати соціальний гуртожиток.

− За якої умови можна оминути чергу?

− Нині в загальній черзі перебуває 57 сімей, у спеціальній (внутрішньо переміщені особи, учасники АТО та інші особи, що належать до пільгових категорій) – 11. Тільки якщо людина, яка стояла перед вами, офіційно відмовилася від права на об’єкт, ви можете зайняти її місце. У нашій практиці був випадок, коли люди відмовилися від квартири у будинку по вулиці Жадова, бо їх не влаштовував район. Зараз існує електронна черга, електронний журналі відвідування, на сайті можна побачити детально, на якій стадії готовності документи.

− Коли перша сім’я отримає квартиру за цією програмою?

− Важко прогнозувати. Реалізація програми дозволить побудувати або придбати 3750 квадратних метрів житла, це дасть змогу забезпечити житлом орієнтовно 55 молодих сімей. Сподіваємося, що старт буде успішним і в наступному інтерв’ю ми будемо говорити про успіхи.

 

КОНТАКТИ

Кіровоградського регіонального управління
Державного фонду сприяння молодіжному
житловому будівництву

м. Кропивницький,

вул. Дворцова, 28, к.301, тел. 0522 32-08-62

kg.molod-kredit.gov.ua

 

Фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА