НА КІРОВОГРАДЩИНІ ПІДПИСАЛИ ПЕРШУ АГРАРНУ РОЗПИСКУ

Автор: Нова Газета

2 лютого Кіровоградщина долучилася до впровадження нового фінансового інструмента для аграріїв – аграрних розписок. Вони дозволяють сільгоспвиробникам отримати спрощений доступ до фінансових та матеріально-технічних ресурсів під заставу майбутньої продукції.

 

При цьому земля не є заставою, а кредит повертається за рахунок майбутнього врожаю (товарна розписка) або ж надходжень від його продажу (фінансова розписка). Документи посвідчуються нотаріально та вносяться до відповідного реєстру.

Проект орієнтований на малих та середніх товаровиробників. «У малих та середніх сільгоспвиробників, на жаль, не завжди є те, що може послугувати предметом застави. І аграрна розписка відкриває доступ до фінансування виробникам, які не можуть скористатися традиційним кредитуванням», – зазначила аналітик проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Катерина Кирста.

Першим в області скористався новою можливістю директор агрофірми «Славутич» із Бобринецького району Юрій Крутько. Він підписав дві аграрні розписки: товарну – з компанією «Ерідон» на постачання мінеральних добрив та фінансову – з «ОТP Банк» на позику грошима.

«Сьогодні український сільгосптоваровиробник має можливість отримати фінансування під власне чесне ім’я. Фермери своєю розпискою гарантують, що готові повертати кредит. Це новий рівень відносин, нові можливості, і водночас  нова відповідальність перед інвесторами. Переконаний, що цей прорив сприятиме розвитку нашого аграрного регіону та спонукатиме наших аграріїв до кращого технічного оснащення. І як результат ми матимемо кращі врожаї, а отже і нові можливості для соціально-економічного розвитку Кіровоградщини», – наголосив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською конфедерацією, спільно з Міністерством агрополітики та продовольства України, Мін’юстом та місцевими облдержадміністраціями.

Олег КОЗУПЛЯКА, фото із сайту
облдержадміністрації

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА