Що робив посол Індії у Кропивницькому

Автор: Нова Газета

Перспективи економічного та культурного співробітництва Республіки Індії та Кіровоградщини обговорювалися минулого тижня під час робочої поїздки до обласного центру Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індії в Україні Маноджа Кумара Бхарті.

 

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко поінформував гостя з економічними потужностями регіону та можливими шляхами співпраці. Особливу увагу очільник області звернув на недобудований Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окиснених руд поблизу Долинської. За його словами, через свою географічну близькість та унікальність підприємство могло б доповнювати діяльність іншого промислового гіганта України – підприємства «АрселорМіттал Кривий Ріг» (колишнє «Криворіжсталь» – Ред.), власником якого є компанія індійського інвестора Міттал Лакшмі. У свою чергу Манодж Кумар Бхарті зазначив, що звернеться до Міттал Лакшмі з пропозицією розглянути перспективу інвестування в КГЗКОР.

Іншою точкою дотику між Кіровоградщиною та Республікою Індією може стати рослинництво та сільгоспмашинобудування. Як запевнив індійський посол, до нього вже зверталися індійські компанії, які займаються виготовленням техніки для сільського господарства з проханням знайти можливості співпраці з українськими компаніями. «Також ми надамо ваші контакти індійській компанії, яка займається в Україні культивацією бобових. Вони успішно працюють в інших регіонах і не проти розширити виробництво й у вашій області. Сподіваємося, що це буде перший крок нашої співпраці у цьому напрямку», – зазначив Манодж Кумар Бхарті.

Також під час офіційної зустрічі Сергій Кузьменко і Манодж Кумар Бхарті обговорили можливості потенційної співпраці в культурній та освітній галузях. Зокрема, мова йшла про збільшення кількості студентів з Індії, які навчаються у ВНЗ Кропивницького, та проведення в обласному центрі днів Республіки Індії – фестивалю індійського кіно, Міжнародного дня йоги та заходів, присвячених ювілею з дня народження Магатми Ганді.

Олег Козупляка, фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА