Андрій Райкович: Якщо у Кропивницькому виростатимуть будівельні крани, то місто матиме шанс розвиватись

Автор: Нова Газета

Житлове будівництво, реконструкція важливих об’єктів, які дозволять вирішити проблеми з рухом транспорту, капітальний ремонт шкіл та лікарень – ще років п’ять назад жителі обласного центру не повірили б, що таке можливо. Протягом десятиліть у сфері капітального будівництва був «штиль». Але нинішня влада доклала усіх зусиль для того, аби знакові для громади проекти почали втілюватися в життя. Чимало було зроблено торік, особливо в медичному просторі. Нинішнього року Кропивницький матиме низку вагомих будівельних об’єктів. Для цього акумульовані значні кошти у міському бюджеті, залучаються й інші джерела фінансування – обласний, державний бюджет, кошти інвесторів.

 

Крім того, що нинішня міська влада ініціює такі важливі проекти, розробляє стратегію їх реалізації, знаходить кошти для втілення їх в життя, вона особливу увагу приділяє і якості виконання робіт, жорстко контролює строки їх виконання. Саме тому днями міський голова Андрій Райкович провів нараду з підрядниками, які будуть задіяні в реалізації проектів у сфері капітального будівництва.

– Минулого року в місті розпочалося будівництво багатьох знакових об’єктів у сфері медицини, освіти, комунальної інфраструктури, – підкреслив Андрій Райкович, звертаючись до присутніх. – Деякі з них уже завершені.

У нинішньому році ми теж запланували стратегічно важливі для громади проекти. Найперше – ми повинні розпочати і обов’язково завершити перший етап будівництва «Арки» на вулиці Ельворті. У мене заплановані зустрічі з керівництвом Одеської залізниці для того, щоб обговорити питання припинення на певний період руху потягів через станцію у Кропивницькому, аби можна було вести будівельні роботи.

Складний і не менш важливий для безпеки руху в місті об’єкт – шляхопровід, який у народі називають міст на Полтавській. Його будівництво теж заплановано на цей рік. Ще один знаковий для Кропивницького об’єкт – багатоповерховий будинок на 54 квартири на вулиці Генерала Жадова. Вперше за багато років за рахунок коштів міського бюджету почали будувати житло для людей, які десятиліттями стоять у черзі. Завершити будівництво передбачено до кінця нинішнього року. Буде реконструйовано також ще п’ять шкільних спортзалів та музичну школу №1.

Своєї черги чекають і кілька медичних об’єктів. Зокрема, необхідно негайно братись за обстеження дитячої міської поліклініки, що на вулиці Шевченка. Ця споруда вже давно потребує якісного ремонту.

Реконструкцію другої черги інфекційного відділення на Фортечних валах ми теж повинні за літо завершити. Виконуватиметься, зрозуміло, і капітальний ремонт доріг – Короленка, Бєляєва, в найближчі терміни необхідно завершити роботи на Великій Пермській, які були розпочаті минулого року. Нам також необхідно розпочати реконструкцію житлового будинку для медиків. Місту бракує кваліфікованих лікарів, досвідчених, амбітних. Найкращий стимул для того, аби залучити їх до роботи, – це пристойна зарплатня та належні житлові умови, і ми подбаємо про це.

Ще один масштабний будівельний об’єкт – кібернетичний коледж. Після реконструкції приміщення в ньому буде створено центр надання адміністративних, культурних і соціальних послуг. Проект дуже складний, вимагає ухвалення важливих і ефективних рішень, значного фінансування. І тільки реконструкцією коледжу там не обійдеться. Буде облаштовано і прилеглу територію, створено затишний куточок для відпочинку кропивничан. У результаті будуть створені оптимальні умови для відвідувачів центру та його працівників.

Міський голова наголосив на важливості якості підготовки проектів, тендерної документації, дотримання строків виконання будівельних робіт. Також він підкреслив: влада працюватиме тільки з надійними і професійними партнерами. І вона вимагатиме прозорої роботи, якісних будівельних матеріалів, жорсткого дотримання строків здачі об’єктів, а також безпеки під час виробничих процесів.

Наші журналісти поцікавилися у керівників виконавчих підрозділів міської ради, які саме проекти в сфері капітального будівництва планується втілити цього року в життя і наскільки вони важливі для громади.

Віктор Ксеніч, начальник управління капітального будівництва міської ради Кропивницького:

– Вже багато років гостро стоїть питання щодо реконструкції арки під залізничним переїздом на Новомиколаївці. Дорогою, яка пролягає вулицями Ельворті і Левитського, можна швидко дістатися із центру міста та прилеглих мікрорайонів на Новомиколаївку та у зворотному напрямку. Однак швидкому пересуванню цим шляхом заважає те, що проїзд крізь арку, над якою знаходиться залізнична колія, можливий лише почергово в один бік. В цьому році нарешті ми візьмемося за цю проблему. Місто завершить також спорудження 54-квартирного житлового будинку на вулиці Генерала Жадова. Але міський голова ставить завдання протестувати інші будівельні об’єкти, щоб наростити житлове будівництво у Кропивницькому. У поточному році значну увагу будівельників отримає Балашівський мікрорайон. Це кілька нагально важливих інфраструктурних об’єктів: каналізаційна насосна станція і відповідні мережі, які обслуговуватимуть  тамтешні багатоповерхівки. Прокладемо 2 водоводи, зокрема і на вулиці Івана Богуна. Ми добротно відремонтуємо приміщення колишньої початкової школи № 24 по вулиці Гоголя, там розташується учительський центр. Але ключовий пріоритет – «Арка». Складний і дуже відповідальний об’єкт.

Анна Назарець, начальник відділу культури і туризму міської ради Кропивницького:

– Юні музиканти та їхні викладачі давно чекають на масштабні ремонти в музичній школі №1. Під реконструкцію стає і музей імені Осмьоркіна. Це заклади культури, які часто відвідують не тільки жителі обласного центру, а й гості нашого міста, тож вони мають бути в належному стані і виглядати презентабельно. Зважаючи, що ці приміщення мають велику історію, ми сподіваємось, що будівельники докладуть максимум професіоналізму на цих об’єктах.

Віктор Кухаренко, начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Кропивницького:

– На цей рік у нас заплановані капітальні ремонти вулиць Короленка, Бєляєва, провулку Об’їзного (шляхопровід від Полтавської до Короленка), завершення капітального ремонту вулиць Великої Пермської та Преображенської. Всього на капітальні ремонти вулиць в міському бюджеті передбачено 40 мільйонів гривень. Також плануємо виконати роботи із зовнішнього освітлення 110 вулиць, провулків та прибудинкових територій на суму вісім мільйонів гривень. Здійснимо капітальний ремонт покрівель – на 62 об’єкти передбачено 27 мільйонів гривень.

Оксана Макарук, начальник управління охорони здоров’я міської ради Кропивницького:

– І в цьому році медичні заклади залишаються під кутом уваги керівництва міста. Буде капітально відремонтовано приймальне відділення стаціонару № 1 ЦМЛ, У цій же лікарні відремонтуємо лабораторно-рентгенівський корпус. Крім того, передбачається капітальний ремонт фасаду жіночої консультації № 1 на вулиці Жадова та ремонт відділення консервативної гінекології у пологовому будинку №1. Ремонт чекає амбулаторію загальної практики сімейної медицини в селищі Гірничому. Всього на ремонтні роботи та виготовлення проектно-кошторисної документації закладів охорони здоров’я в цьому році планується витратити майже шість із половиною мільйонів гривень. Всі об’єкти надзвичайно важливі для кропивничан – це і якість обслуговування пацієнтів, і умови праці медиків.

Під час спілкування з будівельниками Андрій Райкович зауважив, що йому довелось немало на своєму віку збудувати, і він як ніхто розуміє, як важливо саме зараз втримати кваліфіковані кадри будівельників і дати людям роботу. Місто треба розбудовувати. Якщо у Кропивницькому виростатимуть будівельні крани, то місто матиме шанс розвиватись, переконаний міський голова.

Олена ВЕЛИКА

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА