Андрій Райкович: Інгульська шахта має неухильно виконувати свої зобов’язання

Автор: Нова Газета

Більше року тому між ДП «Схід ГЗК», до складу якого входить шахта «Інгульська», державним концерном «Ядерне паливо» та міською радою Кропивницького за ініціативи міського голови Андрія Райковича було підписано меморандум про соціальне партнерство. Про те, як він виконується, йшлося на нараді, що відбулася минулого тижня в міській раді за участі новопризначеного керівника підприємства Олександра Піцика.

 

– Минулого року постало питання щодо надання дозволу на гірничий відвід для шахти «Інгульська», – зазначив міський голова Андрій Райкович. – Позиція моя особисто, депутатського корпусу була принциповою – погодження не буде надано, доки підприємство не візьме на себе зобов’язання щодо реалізації ряду соціальних, екологічних проектів, участі у розвитку інфраструктури міста. І ми знайшли з керівництвом ДП «Схід ГЗК», ДП «Ядерне паливо» в цьому питанні порозуміння. Роль шахти у соціально-економічному розвитку міста досить вагома, однак вона має вживати заходів, аби зменшити негативний вплив від своєї діяльності на довкілля та здоров’я людей  й певним чином компенсувати шкоду, яка завдається громаді. Також важливо, аби були соціально захищені працівники підприємства, вчасно отримували заробітну плату, були збережені робочі місця. Громаду турбує доля шахти, ми маємо знати, які перспективи її роботи у подальшому. Крім того, необхідно проводити роз’яснювальну роботу серед мешканців Великої Балки, Завадівки, Савинівки, які висловлюють побоювання щодо постійних вибухів, можливої руйнації внаслідок цього будинків. Хотілося б бачити й більшої активності в реалізації оздоровчих, екологічних програм. Міська влада свої зобов’язання перед підприємством виконує, тож розраховуємо на те, що й шахта неухильно дотримуватиметься умов, прописаних в меморандумі.

Як повідомила на нараді завідувач сектору екології та природоохоронної діяльності міської ради Галина Негода, меморандумом передбачено, що ДП «Схід ГЗК» протягом 2017–2020 років виділить на реалізацію соціальних та природоохоронних проектів сім мільйонів гривень. На 2017-ий рік було передбачено один мільйон гривень на протирадонові заходи. Частину цих коштів,  за узгодженням з управлінням освіти, було використано на їх проведення у двох дитячих садках №№ 69 та 72 – йдеться про заміну вікон, підлоги, облаштування системи вентиляції.  Кошти, які залишилися з минулого року, нинішнього будуть спрямовані на виконання таких заходів у школі №22.

Також шахта взяла на себе зобов’язання придбати цього року нове діагностичне обладнання для КЗ «Поліклінічне об’єднання» на суму один мільйон 800 тисяч гривень. Ще 300 тисяч гривень передбачено на висадження дерев на відвалах Інгульської шахти, аби їх зміцнити.

Стосовно ж перспектив роботи шахти, то її керівник зазначив, що заробітна плата працівників, порівняно з минулим роком, зросла майже удвічі, найближчими роками підприємство не знижуватиме темпів виробництва, адже запасів уранової руди вистачає, не планується і скорочення робітників. Також Олександр Піцик повідомив про те, що зараз налагоджена нова система вибухів, за рахунок чого значно зменшено сейсмічні наслідки від  проведення робіт на шахті. Шкода будівлям не завдається, є лише звуковий ефект. Крім того, підприємство нещодавно придбало сучасну установку для очищення шахтних вод за допомогою коагулянтів. 

Як зазначив Олександр Піцик, він мав розмову з керівництвом ДП «Схід ГЗК» та ДП «Ядерне паливо» щодо меморандуму й запевнив, що він неухильно виконуватиметься.

Під час зустрічі представники влади висловили побажання щодо участі підприємства у фінансуванні будівництва доріг на Завадівці, Великій Балці та Савинівці, а також програми озеленення цих мікрорайонів, розчищення русла річки Біянки.

Олена Велика

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА