Дорога на Миколаїв отримала шанс на друге життя

Автор: Нова Газета

На Кіровоградщині тривають ремонтні роботи на двох ділянках траси міжнародного значення Н-14 «Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв». Наразі дорожники активно працюють на відрізку магістралі поблизу с. Мар’ївки Компаніївського району.

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко особисто перевірив роботу дорожньої служби.

Оновлена ділянка дороги протяжністю 33 км сполучатиме обласний центр з Бобринецьким районом. За словами  Сергія Кузьменка, на відповідні роботи у 2018 році з державного бюджету виділили 166,3 млн грн при потребі близько 380 мільйонів.

Це дозволить провести поточний середній ремонт на 16 км дорожнього полотна. «На отримані ресурси ми зможемо відремонтувати половину дороги на Миколаїв, яка пролягає Кіровоградщиною. Розраховуємо, що у другому півріччі з уточненням бюджету, область отримає додаткові кошти для продовження ремонту. Темпи робіт свідчать, що отримані державні кошти ми реалізуємо до середини липня. Чекатимемо нового фінансування, щоб і в серпні та вересні за сприятливої погоди продовжити цю роботу», – зазначив очільник області.

Наразі дорожники зміцнили конструктивні шари та уклали вирівнювальний шар крупнозернистого асфальтобетону на п’яти кілометрах дороги на відрізку від 70 до 84 км. На іншій ділянці дороги від 84 до 103 км підрядники укладають вирівнювальний шар. Загалом на обох відрізках задіяні кілька бригад робітників та близько сотні одиниць техніки.

Як зазначив начальник служби автомобільних доріг у Кіровоградській області Вадим Коюденко, ремонт одного кілометра дорожнього полотна коштує державі понад 10 млн грн. Така значна сума пов’язана із особливими вимогами до траси міжнародного значення, передусім із використанням високих технологій для регенерації та вирівнювального шару. Підрядники обіцяють, що нова дорога служитиме щонайменше десять років. Аби не допустити руйнування покриття великогабаритним транспортом, САДКО планує збудувати на вказаному кілометражі два майданчики для вагового контролю. Очікується, що вони з’являться на останній фазі ремонту.

Повне завершення ремонтних робіт, включаючи нанесення розмітки та встановлення дорожніх знаків, очікується вже наступного року.

Олег Козупляка, фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА