«Немає тут нічого страшного»

Автор: Нова Газета

Чому веселівські діти змушені їздити до школи рейсовим автобусом?

 

До редакції звернулися жителі села Веселівки Новомиргородського району, діти яких змушені діставатися до школи у с. Мар’янівці рейсовим автобусом. Кажуть, що шкільний автобус у навчального закладу є, і адміністрація школи готова продовжити його маршрут, але справа у коштах. У районі на це не виділяють субвенцію, а сама сільська рада знаходиться на межі виживання.

«У Веселівці школа закрита. 11 школярів їздять на навчання до Мар’янівської школи у Маловисківському районі, та ще одна дитина ходить там до садочка. Їздять рейсовим автобусом Кропивницький–Оситна. До Мар’янівки є дорога з твердим покриттям, тому нам зручніше туди їздити», – пояснює ситуацію у листі багатодітна матір, бухгалтер сільської ради Оксана Берегова.

Напередодні Дня знань Веселівку з робочим візитом відвідав перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко, де в ході зустрічі батьки порушили питання підвезення дітей до навчального закладу. Логічним результатом стало доручення першому заступнику голови Новомиргородської РДА Людмилі Чорномор забезпечити дітей шкільним автобусом до
1 вересня. Його школярі з батьками чекають і досі.

За словами Оксани Берегової, проблема полягає у відсутності субвенції на підвезення дітей до школи з Новомиргородського району до Маловисківського.  «Коли перед нами постало питання об’єднання громад, ми вирішили об’єднатися із с. Мар’янівкою. Нам так зручніше, оскільки сполучення з Новомиргородським районом взагалі відсутнє. Від такого рішення у районі були, м’яко кажучи, не у захваті, – розповідає жінка. – І на наше питання про субвенцію отримали відповідь, що Веселівка з першого вересня уже об’єдналася з Мар’янівкою і кошти на підвезення дітей до шкіл мають надавати відповідні сільські ради. Хоча виборів до об’єднаних громад ще не було. У свою чергу директор школи запевнив нас, що з їхнього боку немає жодних проблем, − додає пані Оксана. − Графік руху автобуса вони готові змінити. Від крайньої зупинки шкільного автобуса у Маловисківському районі до нашого села 6,5 км по асфальтованій дорозі».

Немає грошей на продовження маршруту і у бюджеті сільської ради. На думку нашої дописувачки, після остаточного рішення громади об’єднатися з селом іншого району у сільської ради без відома відібрали 140 га землі запасу, за які село отримувало орендну плату. З цих коштів сільрада надавала матеріальну допомогу ветеранам війни і учасникам АТО, малозабезпеченим верствам населення, на лікування; організовували свята, ремонтувала дороги, відшкодовувала проїзд пільговикам до Кропивницького і назад. «У лютому 2018 року, очікуючи орендної плати, ми дізналися, що землі у нас більше немає. Її у нас забрали під приводом виділення учасникам АТО. Але ми вважаємо це відповіддю на наше бажання об’єднатися з селом іншого району. Фактично у 2018 році ми втратили через це близько 232 тисяч гривень. І нам довелося перестати безкоштовно возити пільговиків. Залишили на відшкодуванні лише дітей», – додає Оксана Берегова.

У райдержадміністрації вважають, що ця проблема належить до компетенції органів місцевого самоврядування. «Забезпечення пільговим проїздом учнів, вихованців садочків, студентів, а також педпрацівників є виключним повноваженням місцевих органів влади. Є сільський голова, який має вирішувати це питання. У Новомиргородському районі в усіх селах підвезенням учнів до шкіл займаються сільські голови. Це виключно їхнє питання, для того вони там і є», − прокоментувала перший заступник голови Новомиргородської РДА Людмила Чорномор.

Натомість у сільській раді у цій ситуації проблеми не вбачають.

 Сільський голова Веселівської сільради Галина Волошина:

 – Свої функції сільська рада виконує згідно з повноваженнями, і ми оплачуємо проїзд дітей, більшість із яких із багатодітних сімей. Хоча грошей і бракує, але ми поки що в змозі знайти 3000 грн на відшкодування перевізнику. Я була у Кропивницькому, бачила, як дитина сіла у переповнений тролейбус без супроводу батьків. Діти їздять і наші їздять. Немає тут нічого страшного, і нічого з ними не трапиться. Ми зверталися з проханням продовження маршруту шкільного автобуса, і адміністрація школи може його продовжити, але ж платити будемо ми. А в ціну будуть враховувати проїзд, амортизацію, ремонт автобуса, заробітну плату. І це вийде нам в 5-6 тисяч гривень на місяць.

Щодо питання запізнень учнів на заняття сільський голова відповіла, що вони підготують звернення до профільного управління облдержадміністрації з проханням скоригувати графік руху рейсового автобуса під потреби учнів. Жінка сподівається, що у цьому їм підуть назустріч.

Олег Козупляка

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА