Господарювання по-кропивницьки

Автор: Нова Газета

Новому рівному асфальту по вулиці В’ячеслава Чорновола в обласному центрі  місцеві жителі і водії раділи не довго. Упродовж буквально місяця комунальні підприємства міста тричі розривали дорожнє полотно, аби ліквідувати пориви своїх інженерних мереж. Нагадаємо, що поточний ремонт вулиці Чорновола від площі Богдана Хмельницького до вулиці Євгена Чикаленка проводили влітку 2018 року, витративши 2,77 млн грн з міського бюджету. Роботи виконувало ТОВ «Мам сервіс».

 

А вже 12 вересня міськводоканал розрив нове покриття поблизу Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права ім. М. Сая, щоб ліквідувати засмічення каналізації. Рівно за два тижні (26 вересня – Авт.) ділянку вулиці розрили біля будинків №40 та 44. Цього разу –  КП «Теплоенергетик», яке виявило порив тепломереж після проведення гідравлічних випробувань. А ще за тиждень, 4 жовтня, черговий порив тепломережі стався на відстані близько 50 метрів від попереднього. На поновлення асфальтного покриття після усунення аварійної ситуації та поривів на тепломережах комунальні підприємства витратили 2887,50 грн та 10,5 тис. грн відповідно.

Ще у липні, під час інспекції ремонту цієї дороги, кропивничанин Роман Круніч висловив міському голові Андрію Райковичу побоювання, що новий асфальт відразу розриють, оскільки цю ділянку тепломереж постійно прориває. Гарантувати, що цього не станеться очільник Кропивницького не зміг і доручив начальнику управління ЖКГ Віктору Кухаренку взяти це питання під контроль.

Зазначимо, що вулиця Чорновола постійно турбує своїх мешканців регулярними поривами інженерних мереж і, як наслідок, розриттям асфальту. Так, за інформацією КП «Теплоенергетик», за останні вісім років його працівники ліквідували 43 пориви трубопроводів. А у ОКВП «Дніпро-Кіровоград» «Новій» повідомили, що протягом 2017-2018 років на мережах водогону сталося 7 поривів та 1 аварійна ситуація на каналізаційних мережах. Причиною цього називають зношеність комунікацій. «Протяжність теплових мереж від вул. Гагаріна до площі Богдана Хмельницького складає 940 м. І наразі вони перебувають у незадовільному стані, потребуючи заміни. Термін їх експлуатації перевищує нормативний на понад 25 років», - зазначає головний інженер КП «Теплоенергетик» Валерій Челядінов. «На балансі нашого підприємства по вулиці В’ячеслава Чорновола знаходяться водопровідні та каналізаційні мережі загальною протяжністю 3230 м, у тому числі водопровідні мережі діаметром 800 мм – 450 м, діаметром 600 мм – 630 м, діаметром 250 мм – 250 м та діаметром 150 мм – 155 м; каналізаційна мережа діаметром 300 мм – 1745 м. Ці комунікації введені в експлуатацію в 1970-1980-х роках. На сьогодні вони амортизовані на 85-95%. Найбільш аварійними є водогони Д-800 мм і Д-600 мм», - додав генеральний директор ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик.

Також у водоканалі повідомили, що у І кварталі 2019 року у рамках роботи зі Світовим банком відбудеться реконструкція водогону Д-800 мм (від початку вул. В. Чорновола до вул. Є. Чикаленка). Проектом реконструкції передбачено відновлення асфальтного покриття після виконання робіт по заміні водогону. Водночас наступного року на водогоні Д-600 мм (від початку вул. В. Чорновола до вул. Є. Чикаленка) проведуть санацію.

 

P.S. Коли цей матеріал вже був написаний, стало відомо про новий порив теплотраси на цій самій вулиці. Без коментарів.

 

Олег Козупляка, фото Андрія Максюти зі сторінки у ФБ

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА