Із березня українці отримуватимуть субсидію готівкою

Автор: Нова Газета

Жителі Кропивницького та області отримуватимуть субсидії готівкою. Про це повідомляють на сайті обл-держадміністрації з посиланням на начальника департаменту соціального захисту населення Олександра Догарова.

 

За словами посадовця, у 2019 році уряд запровадив дві моделі виплати житлових субсидій: у грошовій формі з 1 січня та в готівковій з
1 березня. За першою моделлю субсидію отримують ті домогосподарства, які звернулися до органів соцзахисту вперше у січні 2019 року. Таких на сьогодні 1098. Вона передбачає, що інформація про призначення субсидії передається до Мінсоцполітики, яке у свою чергу перераховує кошти АТ «Ощадбанк». Далі кошти перераховуються надавачам послуг, а кожен отримувач субсидії отримує SMS-повідомлення про те, скільки їм необхідно заплатити за послуги.

Олександр Догаров звернув увагу, що після закінчення опалювального сезону (у червні) всю суму невикористаних коштів субсидії (у зв’язку з економним споживанням послуг) перерахують на поточні рахунки одержувачів субсидії в АТ «Ощадбанк» (рахунок банк відкриє автоматично). Вказані кошти громадяни зможуть використати на власний розсуд.

Готівкова модель виплати житлових субсидій передбачає виплату коштів призначеної субсидії безпосередньо її одержувачам. «Усі, кому призначено субсидію з жовтня 2018 року, отримають у березні готівку для оплати житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року. А у квітні – кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за послуги, спожиті у квітні», – наголосив посадовець.

Пенсіонерам кошти субсидії виплачуватиме Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Ті, хто отримує пенсію через банк, зможуть зняти свою субсидію у банкоматі, тим, хто отримує пенсію на пошті, субсидію разом із пенсією доставить Укрпошта.

Решті одержувачам субсидій кошти будуть перераховуватися грошовим переказом через АТ «Ощадбанк».  Для цього вам треба буде звернутися до найближчого відділення банку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії в подальшому.

«Отже, ті домогосподарства, яким призначено субсидію з жовтня 2018 року, починаючи з березня, отримають «живі» кошти та мають самостійно заплатити за послуги», – підкреслив Олександр Догаров.

Посадовець також додав, що згідно з рішенням уряду, у травні 2019 року всі отримувачі житлової субсидії мають обов’язково подати заяву та декларації до управління соцзахисту населення за місцем реєстрації. Обов’язковим у заповненні документів тепер є номер мобільного телефону заявника для комунікації з отримувачами житлових субсидії.

Анастасія Горбачова 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА