У Кропивницькому вироблятимуть електроенергію зі сміття

Автор: Нова Газета

Офіційний запуск установки з дегазації полігону твердих побутових відходів на Завадівці планується на середину липня.

 

Компанія «Екостайл» більше двох років займалася пошуком інвесторів і партнерів для реалізації проєкту дегазації полігону в обласному центрі. Відповідні заявки подавалися до Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), у Північну екологічну фінансову корпорацію (НЕФКО), проводилися приватні зустрічі з українськими та іноземними інвесторами. Більшість із них відмовляли у зв’язку з економічною нестабільністю і ризиками, пов’язаними з правами на землю в проєкті дегазації.

У підсумку, з двох іноземних компаній, які погодилися інвестувати в дегазацію полігону, обрали українську компанію «ЛНК». Загальна вартість проєкту склала близько 1,9 млн євро. Ділянка під будівництво системи дегазації полігону ТОВ «Екостайл» виділена у 2018 році міською радою міста Кропивницький в оренду ТОВ «ЛНК».

«Біогаз твердих побутових відходів містить від 30 до 60% метану, який є одним із шести найнебезпечніших газів. За висновками експертів з Інституту газу, наш полігон щогодини в атмосферу викидає приблизно 600 кубічних метрів цього газу. Цього досить, аби в найближчому майбутньому призвести до екологічної катастрофи. Але біогаз дозволяє виробляти електроенергію, яку можна використати на користь людей. Утилізуючи його, ми перш за все вирішуємо екологічну проблему», – зазначив директор ТОВ «Екостайл» Сергій Макаров.

За його словами, наразі на звалищі облаштовано 38 свердловин, з’єднаних газопроводами з установкою дегазації. Попередня встановлена потужність електростанції становить 635 КВт/год. В рік вона дозволяє виробити до 5080 тис. кВт/год, яких достатньо для забезпечення електроенергією 1400 осіб.

Наразі Кропивницький входить в десятку міст України, де полігон для переробки та захоронення твердих побутових відходів обладнано системою дегазації. Зазначимо, що згідно з наказом Кабміну «Про затвердження Правил експлуатації полігонів побутових відходів», усі полігони в Україні мають бути обладнані відповідними системами до 1 січня 2020 року.

Офіційний запуск установки з дегазації полігону планується на середину липня. На сьогодні завершені усі основні види будівельно-монтажних робіт, відбулися пуско-налагоджувальні процеси. Орієнтовно через місяць, після отримання остаточних дозвільних документів, ці установки запрацюють повноцінно.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА