Як споживачі можуть отримати без субсидій газ за літніми цінами?

Автор: Нова Газета

У межах реалізації правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надають консультацію, як споживачі можуть отримати без субсидій газ за літніми цінами?

 

Нафтогаз запустив новий продукт для побутових споживачів «Газовий запас» в рамках акції #ТвояEнергонезалежність. Побутові споживачі зможуть придбати газ у вересні за низькою літньою ціною і використати його протягом опалювального сезону. Побутовий споживач зможе закупити на цих умовах до 25 тис. куб. м газу. Цього об’єму достатньо для забезпечення потреб домогосподарств протягом усієї зими. Скористатися пропозицією можна буде до 25 вересня. Відпускна ціна Нафтогазу газопостачальним підприємствам (газзбутам) у рамках цього продукту становить 4874,42 грн за тис. куб. м (без ПДВ і вартості транспортування і розподілу).

Щоб скористатись новим продуктом, необхідно:

ü прийти в центр обслуговування клієнтів своєї газопостачальної організації (газзбуту);

ü мати при собі паспорт;

ü укласти додаткову угоду до типового договору постачання газу;

ü зробити передоплату і користуватися дешевим газом під час опалювального сезону.

 

З умовами пропозиції Газопостачальної компанії «Нафтогаз України» можна ознайомитись на сайті на www.gas.ua. Для максимальної зручності споживачів Нафтогаз запропонував участь у цій програмі усім газопостачальним компаніям України, які обслуговують побутових споживачів.

Закупити газ за літньою ціною на зиму уже можна у 19 областях. У Нафтогазі зазначають, що якщо газозбут відсутній у вашому регіоні, варто звернутися у компанію напряму щоб дізнатися, чому дана послуга ще не узгоджена. У компанії стверджують, що якщо закупити газ наперед, можна буде заощадити до 25% плати за газ взимку.

ВАЖЛИВО! Ідея щодо «літніх» тарифів на газ є хорошою, проте пропозиція Нафтогазу не охоплює дві категорії громадян – тих, хто має субсидії, та тих, хто використовує централізоване опалення та гарячу воду.

Використовувати газ, куплений в межах акції #ТвояEнергонезалежність, можна буде від 1 жовтня 2019 року до 31 березня 2020 року. Від цієї дати «Нафтогаз» поставляє учасникам акції газ з резервних обсягів за акційною ціною. Розмір економії при цьому буде залежати від поточних цін, і продавець не зможе вплинути на її розмір.

Якщо куплений резерв газу буде витрачено до 1 квітня 2020 року, споживач зможе отримати газ на загальних умовах – по ціні ПСО, котра діятиме на той час. Споживачі, котрі до 1 квітня 2020 року не використають передплачений газ, зможуть скористатись залишком коштів. Також залишок коштів можна використати у випадках, коли ціна ПСО на газ буде нижча, аніж ціна акції.

У разі необхідності отримання консультацій з правових питань звертайтеся до Кропивницького місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53. Тел.: 095 876 62 33, (0522) 32-08-24.

 Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103 (цілодобово, в межах України – безкоштовно).

 

Адреси бюро правової допомоги:

Долинське бюро правової допомоги: м. Долинська, вул. Шевченка, 59.

 Компаніївське бюро правової допомоги: смт Компаніївка, вул. Паркова, 4.

 Новомиргородське бюро правової допомоги: м. Новомиргород, вул. Соборності, 106.

 Новгородківське бюро правової допомоги: смт Новгородка, вул. Центральна, 1.

 Устинівське бюро правової допомоги: смт Устинівка, вул. Благодатна, 1.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА