На Кіровоградщині жителі приватного сектору вивірення лічильників оплачуватимуть щоквартально

Автор: Нова Газета

Жителі приватного сектору – споживачі ОКВП «Дніпро – Кіровоград», в яких встановлені водоміри, – оплачуватимуть вивір лічильників невеликими сумами щоквартально – щотри місяці) замість оплати за вивірення одноразово на 4 роки.

 

При цьому розмір цих внесків не буде перевищувати вартість самої процедури. Це поліпшить якість обслуговування споживачів та зробить вивірення лічильників зручнішою, до того ж відтепер внески за цю процедуру можуть відшкодовуватися за рахунок державної субсидії, йдеться на відомчому сайті.

Такі нововведення стали обов’язковими для споживачів ОКВП «Дніпро – Кіровоград» та інших водоканалів країни з прийняттям Закону про комерційний облік теплової енергії та водопостачання. Вартість вивірення виключили з тарифу та зробили окремою послугою.

Згідно із вказаним законом, обов’язок обслужити водолічильник покладений на ОКВП «Дніпро – Кіровоград» за рахунок затверджених міськими і селищними виконавчими комітетами внесків. У травні підприємство подало на розгляд виконавчих комітетів свої розрахунки. Зараз їх розглядають і виходять на фінішну стадію затвердження. Очікується, що розмір внесків становитиме близько 22 гривень. Ці кошти потрібно буде сплачувати абонентам приватного сектору із встановленими водолічильниками один раз на квартал.

Що отримує споживач?

Після сплати внесків та коли підходить строк вивірення споживачу вручається повідомлення, працівники водоканалу приходять і обслуговують прилад – проводиться демонтаж, вивірення, монтаж.

Чи надається на внески за вивірення державна субсидія?

Як тільки виконком приймає відповідне рішення, водоканал подає його до соцзабезів, і люди зможуть, крім субсидії на водопостачання та водовідведення, отримати ще й пільгу на послугу вивірення лічильника.

Паралельно виконкоми розглядають і затвердження внесків за заміну лічильника.

Наприклад, якщо прилад зламався, почав неправильно обліковувати, зупинився чи пошкодився після перепаду температур тощо, то його заміна передбачається силами водоканалу за рахунок внесків.

На даний момент така плата становитиме близько 47 гривень, але сплачувати їх потрібно лише після проведення заміни приладу обліку водоканалом та після відповідної заяви абонента на зразок: «Прошу замінити мені прилад обліку за рахунок внесків, сплату яких гарантую». Працівники водоканалу приїдуть, замінять лічильник і наступні 5 років після заміни споживач сплачуватиме за внески щоквартально.

Звичайно, споживач може замінити лічильник й самотужки. Але це потребує від нього не лише відповідних навичок, а й додаткового часу. Зокрема, потрібно написати заяву про те, що споживач хоче виконати заміну водоміра та просить фахівця водоканалу розпломбувати прилад. Після зняття пломби в людини є місяць, аби придбати водомір та встановити його, тоді треба знову викликати контролера для проведення опломбування. Можна замовити комплексну послугу по заміні лічильника у водоканалу, заплативши кількасот гривень за прейскурантом.

Після затвердження органами місцевого самоврядування вартості внесків за вивірення лічильників у будинках приватного сектору ОКВП «Дніпро–Кіровоград» підготує споживачам повідомлення/квитанції з додатковим відповідним пунктом та розпочне програму вивірення приладів обліку води в споживачів – мешканців приватного сектору.

Із редакційної пошти

Хто і за чий рахунок повинен замінювати і робити вивірення водолічильника?

Житель с. Побузького Голованівського р-ну

За словами селищного голови Сергія Слободянюка, у тариф водопостачання і водовідведення у Побузькому не закладена заміна і вивір водолічильників, тому користувачі зобов’язані здійснювати цю процедуру за власні кошти. Нині в селищі відбувається процес укладання угод із новим комунальним підприємством. «Протягом року ми неодноразово попереджали мешканців Побузького про те, що терміни придатності лічильників скоро вийдуть, тому їх треба буде замінити», – зазначив у коментарі «НГ» Сергій Слободянюк.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА