Громади Кіровоградщини досі чекають майже 60 мільйонів гривень, виділені влітку урядом на проєкти розвитку

Автор: Нова Газета

Міністерство фінансів України та Держказначейство України вже третій місяць блокують кошти субвенції на соціально-економічний розвиток, розподілені Кабінетом Міністрів на початку липня, – констатує Валентина Ільюшкіна, виконавчий директор Кіровоградською регіонального відділення Асоціації міст України.

 

Очікуючи фінансування, громади у відповідності до розподілу коштів цієї субвенції вже виконали певний обсяг робіт, однак не можуть за них розрахуватися. Це – невеликі за вартістю, але вкрай важливі для громад проєкти – будівництво та ремонт шкіл і дитячих садків, ремонт та благоустрій вулиць, влаштування водогонів, насосних станцій та систем очищення води, обладнання медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг, будинків культури. В повітрі «зависли»  більше трьох десятків проєктів у  Благовіщенську, Вільшанці, Гайвороні, Дмитрівці, Новоархангельську, Новоукраїнці, Новомиргороді, Онуфріївці, Новгородці, Олександрівці, Петровому, Устинівці та інших територіях.

Голова Асоціації міст України Віталій Кличко звернувся з листом до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука,  в якому, зокрема, наголошується: «Цей ресурс передбачений для міст районного значення та селищ, які постійно потерпають від нестачі коштів на соціальні цілі та програми. До переліку отримувачів субвенції потрапили громади, визначені Мінрегіоном як майбутні центри ОТГ. Тому формування у них соціальної інфраструктури має критичне значення для завершення реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. Кошти цієї субвенції передбачені у Держбюджеті на 2019 рік, і подальше їх  блокування викликає побоювання щодо непрозорого та упередженого їх використання».

Це вже друге звернення АМУ до уряду. Після подібного нагадування 11 вересня громади отримали перший відсоток від запланованих обсягів субвенції. Однак, за два дні  згодом Державна казначейська служба України на виконання доручення Мінфіну звернулася до громад з проханням повернути кошти на соціально-економічний розвиток.

 Загальна сума коштів, передбачених у Держбюджеті на соцекономіку, в поточному році становить  2,5 млрд  грн. З яких  на Кіровоградщині найбільше – 11 млн 714,214 гривень мала отримати Гайворонська міськрада. Обсяг субвенції вираховувався відповідно до кількості населення території.

Валентина Остапчук,
консультант з комунікації Кіровоградського регіонального відділення
Асоціації міст України

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА