Монетизація пільг: як тепер оплачувати компослуги

Автор: Нова Газета

У листопаді пільговики і субсидіанти Кіровоградщини, як і десятки тисяч інших українців, отримали платіжки за комунальні послуги без урахування їхніх пільг. Через недостатню поінформованість про зміни в системі нарахування пільг і субсидій, багато людей розгубилися – що робити з величезними сумами у квитанціях?

Пояснюємо: повна сума в платіжці ще не означає, що споживачі втратили підтримку держави. 1 жовтня набрав чинності новий механізм нарахування пільг на ЖКП – монетизація. Якщо paніше пеpеpaхунок пpоводився нa pівні комунальних підприємств, то тепеp це робитимуть оpгaни соціального зaхисту нaселення. Відтак споживачам надали на вибір дві форми розрахунку:

1. Отримати пільгу готівкою (через поштовий переказ чи на банківський рахунок) і потім самостійно оплатити повну вартість ЖКП.

2. Вносити, як і раніше, частину платежу, а суму пільги УПСЗН перерахує на рахунки відповідних житлово-комунальних підприємств  через «Ощадбанк».

Згідно з розрахунками держави, до 15 жовтня споживачі мали визначитися, яким чином вони бажають отримувати монетизовані пільги і написати відповідну заяву до місцевих органів соцзахисту.

 Ті, хто не визначився самостійно, автоматично обслуговуватимуться за другим варіантом – через «Ощадбанк». Про здійснену проплату споживачів мають інформувати через поштові чи смс-повідомлення. Тому важливо звернутися до місцевого соцзахисту і відділення банку, щоб актуалізувати свою адресу і контактний телефон.

Варто наголосити, що пільговик, який вирішив отpимувати кошти готівкою, несе повну персональну відповідальність за оплату вартості компослуг.

При цьому Мінсоцполітики попереджає: оскільки цей механізм лише випробовується, можуть бути технічні збої. Зокрема, є ризик, що не всім пільговикам і субсидіантам вчасно нарахують кошти за жовтень і листопад. Тоді борги буде погашено в наступному місяці.

Проте у таких випадках і якщо виникатимуть інші проблемні питання, краще самостійно звернутися до місцевих органів соцзахисту для уточнення інформації.

Інфографіка із сайту sm.enera.ua

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА