З відходами допомагають впоратися…черв’яки

Автор: Нова Газета

Шановна редакціє, цікавить таке питання: віднедавна у платіжках за вивезення твердих побутових відходів з’явилася графа «захоронення». Хотілось би дізнатися, яким чином «захоронюють» сміття.

Дмитро Корчаченко,
м. Кропивницький

 

 

У липні 2018 року полігон підприємства «Екостайл» отримав ліцензію на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів у Кропивницькому.

Згідно з постановою НКРЕКП від 4 квітня 2017 року № 467 про затвердження ліцензійних умов на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів, ліцензіат повинен забезпечити певні технологічні вимоги. Серед них: земельна ділянка, засоби механізації, призначені для захоронення побутових відходів, контроль за станом підземних вод, водойм, атмосферного повітря, ґрунтів і рослин, шумовим забрудненням у зоні можливого негативного впливу місця провадження діяльності. Також підприємство зобов’язане приймати на захоронення побутові відходи (крім рідких та небезпечних у складі побутових відходів), залишок побутових відходів після їх перероблення, не приймати побутові відходи, якщо вони змішані з іншими видами відходів, провадити зволоження полігону у пожежонебезпечні періоди.

Тверді побутові відходи від домогосподарств не одразу підлягають захороненню. Побутові відходи, потрапляючи на полігон, відсортовують на «сухі» фракції, що підлягають вторинній переробці. Натомість органічні відходи підприємство успішно використовує для виробництва біогумусу – органічного добрива.

Компанія знайшла й апробувала ефективний спосіб його утворення – вермікомпостування – переробка органічних відходів каліфорнійськими черв’яками. Цей вид компосту є одним з найефективніших засобів підвищення родючості сільськогосподарських ґрунтів.

Роботу над проєктом розпочали ще два роки тому, облаштувавши на території міського полігону чотири спеціальніх буртив, куди відбирали лише органічні відходи, листя, дрібні гілки (їх компанія приймала на сміттєзвалище безкоштовно). Однією з головних біологічних особливостей каліфорнійських черв’яків є наявність у них особливих знезаражувальних ферментів. Внесення біогумусу в ґрунт нормалізує розвиток властивих здоровому ґрунту мікробних асоціацій. Він перевершує гній і компости за вмістом гумусу в 4-8 разів.

У компанії переконані, виробництво біогумусу – єдиний спосіб швидкого відновлення величезних площ українських полів, отруєних аміачною водою та іншими шкідливими для ґрунту хімічними добривами і пестицидами. Для удосконалення технології захоронення відходів, згідно зі стандартами ISO, ТОВ «Екостайл» збільшило рівень ущільнення сміття з 0,25-0,8 тон/м3 за допомогою компактора. Це дозволило подовжити термін експлуатації сміттєзвалища на 15 років. В Україні захоронення відходів за допомогою такого компактора використовують лише в Києві, а віднедавна й у Кропивницькому.

За матеріалами сайту
компанії «Екостайл»

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА