Легендарний недобуд у Долинській запрацює?

Автор: Нова Газета

Уряд підписав меморандум з потенційним  інвестором, підприємством «Рудомайн», яке хоче інвестувати кошти у КГЗКОР, що в Долинській.

 

Про це стало відомо під час робочого візиту до області віце-прем'єра та міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського 31 серпня.

Під час відвідин КГЗКОРу представники «Рудомайна» провели презентацію розвитку комбінату, повідомляє сайт Кіровоградської ОДА.

За їхніми планами, проєктна потужність комбінату складатиме 12,5 мільйона тонн на рік з переробки залізної руди і до 3 мільйонів тонн на рік з випуску готової продукції. Передбачений обсяг інвестицій проєктів, згідно з попередніми підрахунками, складає понад 100 мільйонів доларів США.

Період від стадії проєктування до повного запуску гірничо-збагачувального комбінату триватиме 4 роки. До кінця 2025 року ГЗК планують вивести на повну потужність. Підприємство передбачає створення 1500 робочих місць.

Уруський зазначив, що підприємство створювалося за міжнародної кооперації ще за радянських часів і мало стратегічне значення, проте зараз є банкрутом та багато років перебуває у кризовому стані. Втім, воно є єдиним виробником послуг водопостачання та водовідведення для Долинської, і припинення його діяльності призведе до екологічної катастрофи.

Голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна акцентувала, що наразі це єдиний інвестор, який представив стратегію та план розвитку підприємства, готовий вкладати кошти у відновлення КГЗКОР та забезпечити соціальні гарантії для працівників.

«Область дуже зацікавлена у тому, щоб підприємство нарешті отримало реального інвестора, який буде готовий вкладати у розвиток. Наше завдання створити умови, за яких комбінат запрацює, у місцеві та державний бюджети будуть сплачуватися податки, а сотні людей отримають роботу. На сьогодні «Рудомайн» – єдиний інвестор, який презентував свою стратегію», – повідомила очільниця Кіровоградщини Марія Чорна.

Водночас голова Долинської міської територіальної громади Євген Звіздовський повідомив у Facebook, що компанія, згідно з підписаним меморандумом про співпрацю є офіційним інвестором з добудови Долинського комбінату та зобов’язується запустити першу чергу Долинського гірничо-збагачувального комбінату вже до кінця 2022 року. Також відповідно до плану санації в комунальну власність перейдуть житлові дев’ятиповерхівки, і міська влада зможе видати 600 квартир жителям міста.

ТОВ Рудомайн — підприємство з видобутку залізорудної сировини відкритим способом у Криворізькому басейні, засноване у 2005 році. Виробнича потужність становить близько 4 млн тонн вихідної сировини щорічно, з вмістом заліза не менше ніж 38%. Кількість готової продукції, з вмістом заліза від 50% до 63% і фракцією 0−10 мм, становить 1,5 млн тонн на рік.

КГЗКОР почали будувати у 1985 році. У будівництві, крім СРСР, брали участь Румунія, Чехословаччина, Німецька демократична республіка та Болгарія. Після розпаду Радянського Союзу у проєкті залишилися Україна, Румунія та Словаччина. Комбінат досі не добудований — його готовність оцінюється приблизно у 70%, на його спорудження вже витрачено понад $1,5 млрд. Із серпня 2021 року віднесений до сфери управління Мінстратегпрома.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА