Тисяча з «інструкцією»

Автор: Нова Газета

У Кіровоградській облдержадміністрації пояснили, як українці зможуть отримати 1000 гривень за програмою Президента

 

Як розповів заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Шеремет, програма реалізовуватиметься в декілька етапів. Одразу від початку програми (1 етап) отримання коштів відбуватиметься через додаток «Дія». Це – найшвидший і найпростіший спосіб. На другому етапі (3 квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.

Жителі області мають скористатися нарахованою сумою протягом 4 місяців після дня надходження коштів. У разі невикористання сума буде повернена державі.

Програма бонусних нарахувань розпочнеться з 19 грудня та триватиме впродовж наступного року. Обов’язковою вимогою є отримання 2 доз антиковідних вакцин (підтвердження у додатку «Дія» або офіційним документом про вакцинацію).

Фінансові операції здійснюватимуться банками-партнерами, які мають надійні системи захисту платежів. Вони розповсюджуватимуть спеціальні картки з обмеженням витрат. Для того, щоб отримати цю картку, потрібно у мобільному додатку «Дія» пройти коротку верифікацію, яка дозволить отримати гроші. Нараховуватиме гроші на спеціальні карткові рахунки людини Мінекономіки. Жителі Кіровоградщини зможуть розраховуватися цими грошима з підприємствами, які відповідають визначеним кодам (про коди ми напишемо згодом – Ред.).

Такий алгоритм працюватиме на першому етапі. Надання готівки не передбачене.

Планується, що витратити кошти можна на: придбання залізничних та авіаквитків на внутрішні рейси, абонементи до спортзалів чи квитки до кінотеатру, театру, музею, придбати книги. Перелік послуг ще формується.

Остерігайтеся шахраїв:
МОЗ не розсилає повідомлення щодо виплати 1 тис. грн щепленим!

У мережі поширюються неправдиві повідомлення нібито від імені Міністерства охорони здоров’я, в яких пропонують користувачам надати контактні дані для виплати 1 тис. грн.

У цих повідомленнях шахраї просять надіслати номери карток та інші персональні дані, які нібито необхідні для  виплати коштів на рахунки.

Такі звістки надходять у месенджерах, через звичайні смс-повідомлення, а також зустрічаються у соцмережах та рекламних банерах.

Міністерство не має жодного стосунку до цих повідомлень! МОЗ застерігає: не довіряйте подібним шахрайським методам виманювання грошей та персональних даних! Шахраї можуть скористатися вашими даними для зняття коштів з карток. Небезпечно повідомляти будь-яку інформацію про свої банківські картки, зокрема про строк дії та CVV!

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА