Студенти КНТУ навчатимуться у французькому аграрному ліцеї

Автор: Нова Газета

Кіровоградський національний технічний університет та приватний аграрний ліцей Етьєна Готьє «Ресен» (Франція) підписали угоду про співробітництво, яка передбачає, у тому числі, обмін студентами. Витрати студентів КНТУ на навчання та проживання в ліцеї «Ресен» бере на себе французький навчальний заклад.

 

Аграрний ліцей Етьєна Готьє «Ресен» – навчальний заклад з більш ніж 90-річною історією. Він належить до системи французької професійної вищої освіти «короткого циклу» – навчання триває два роки, по закінченні ліцею випускники отримують диплом про вищу технічну освіту. Професійна вища освіта «короткого циклу» користується значним попитом серед молоді у Франції, тому що надає можливість реального працевлаштування.

Ліцей «Ресен» розташовано за містом, на території замку Шато де Ресен, в департаменті Луара (відстань від адміністративного центру департаменту міста Сент-Етьєн – приблизно 80 км). Ліцей має власні невеликі сільськогосподарські та переробні підприємства, де працюють студенти, вдосконалюючи свої практичні навички.

Налагодженню зв’язків між Кіровоградським національним технічним університетом та приватним аграрним ліцеєм Етьєна Готьє «Ресен» сприяв президент асоціації «Кі-Fгаnсе» Жан-Ів Ларвор (перші дві букви назви асоціації «Кі» – від «Кіровоград» французькою). Більше 15 років асоціація «Кі-Fгаnсе» займається організацією стажувань студентів українських ВНЗ у Франції, а КНТУ є одним із ключових партнерів асоціації в напрямку міжнародного співробітництва. Одного разу Жан-Ів Ларвор запропонував ліцею «Ресен» взяти на стажування або навчання студента КНТУ.

− Наш ліцей ще з 2007 року співпрацює з українським училищем в Заболотному, – розповідає директор приватного аграрного ліцею Етьєна Готьє «Ресен» Франк Русьє. – Ми знаємо, що ваш університет співробітничав з ліцеєм «Клермон-Феррану», тому що ваші студенти, які там перебували, приїжджали до нашого ліцею. Це недалеко, дорога від «Ресену» до «Клермон-Феррана» займає усього одну годину. Коли Жан-Ів Ларвор спитав, чи не згодні ми взяти на стажування українських студентів з Кіровограда, ми познайомились з вашим університетом, вашими студентами і рушила пішла. Зараз в ліцеї «Ресен» вже навчається студентка КНТУ Ольга Федорченко, і ми готові прийняти на навчання ще декілька ваших студентів.

Олександр ВИНОГРАДОВ,
фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА