Хочете побачити джаз?

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому демобілізований учасник АТО відкрив… галерею

 

Галерея «Західна» знаходиться по вулиці Волкова, 11, корп. 1. Її власник − Ігор Попович, у мирному житті – приватний підприємець, а у військовому – колишній військовослужбовець 93-ї механізованої бригади. Про те, що спонукало пана Ігоря повернутися до справи, якою він займався 25 років тому, в інтерв’ю.

− Ігоре Миколайовичу, що вас надихнуло відкрити галерею?

– Свого часу я закінчив Дніпропетровське художнє училище за фахом художник-оформлювач. Проте майже 25 років не займався мистецтвом, життя внесло корективи. Але після повернення зі Сходу (служив у 93 механізованій бригаді), вирішив заснувати арт-галерею.

− І чим ви займалися протягом 25 років?

− Все життя я був підприємцем. Працював в автосервісі − ремонтував автомобілі. В переважній більшості це був кузовний ремонт: формотворення, зварювання, рихтування і фарбування. До речі, професія маляра чимось подібна роботі іконописців у давнину. Технологія нанесення шпаклівки, потім ґрунтування, доведення форми і нанесення фарби остаточно нагадувала підготовку левкасів для майбутньої ікони. Тому професія художника-оформлювача допомагала мені в роботі.

− Коли відкрилася галерея? Якою була перша виставка?

− Ми відкрилися 14 лютого на День святого Валентина. Перша виставка отримала назву «Примула». Як відомо, квітка примула належить до первоцвітів, у назві галереї я вбачаю особливу символіку…

− Скільки художників взяло участь у виставці, як їх залучали до свого проекту?

− На виставці були роботи шістьох митців: Наталії Федорової, Галини Суржок, Наталії Кришнії, Валерія Волохова, Анни Войнович та Олега Рудого. Майже всі художники місцеві, крім Олега Рудого, який з Малої Виски. Наталія Кришняя пише в манері наївного живопису, оскільки в неї немає чіткої школи, але вона має дуже велике бажання творити. Художник Валерій Волохов представив на виставці мармурові панно. До речі, саме він  допоміг зібрати художників і організувати цю виставку. Доволі відома художниця Галина Суржок була представлена трьома картинами: «Мати», «Літній вечір», «Ранок». Дуже цікава художниця Наталія Федорова. Вона відрізняється своєю майстерністю, бо працює переважно в петриківській манері. Зокрема, на виставці були презентовані її панно, зроблені акрилом по кахлю. Молода художниця Анна Войтович була представлена дуже цікавими графічними роботами в специфічній техніці малюнка кавою. Серед  її робіт можна виділити картину, яка має назву «Лев». Вона цікава тим, що зроблена флюорисцентними фарбами: при особливому підсвічуванні має яскраве сяйво і доволі презентабельний вигляд. Художниця відкрила новий потенціал цих фарб.

Основу виставки або грандіозний антураж створювали роботи Олега Рудого, художника з Малої Виски. Це відома людина в нашому місті. Він малює в абстрактному стилі. Це своєрідний візуальний джаз. Особисто мені до вподоби його роботи через різноманіття фарб і філософські підтексти. Кожна людина знаходить там щось своє. Дивлячись на його картини, можна  відчути натхнення. Вони створюють певний настрій. Його картини можна порівняти з енергетичною батарейкою, яка заряджає людей.

− У галереї можна й купити полотна чи тільки подивитися?

− Звісно, і продаємо. Я хочу підтримати художників-аматорів і створити для них виставкові площі, де вони змогли б себе презентувати і контактувати між собою, обмінюючись досвідом. Також ми запрошуємо всіх творчих людей для проведення культурних зустрічей, щоб разом створювати нові цікаві проекти.

Світлана Ніколаєвська, фото автора

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА