Міст між наукою і духовністю

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Кіровоградська делегація теософів узяла участь у Європейському теософському Конгресі, який відбувся в Парижі.

 

 

Сьогодні, в період переходу людства до нового циклу розвитку, в період духовного відродження, потребують нового бачення підходи вчених щодо розробки гіпотез, впровадження тих чи інших наукових відкриттів. Тому на перший план виходить необхідність «удосконалення структури духовного розуму вчених», розширення свідомості самих дослідників, бо тільки завдяки цьому можна буде вивести теперішній науково-технічний прогрес на той рівень, який сприятиме зближенню науки і духовності, а значить, гармонійному розвитку людини заради мирного світлого майбутнього.

Ці питання стали предметом обговорення 37-го Європейського Теософського Конгресу, що відбувався з 30 липня по 3 серпня в Парижі. У роботі Конгресу взяли участь представники 21 країни Європи, США, Канади, Болівії, Уругваю, Індії. Серед них була і делегація України, до якої від Кіровоградського відділення «Лайя» ввійшли Людмила Передерій, Валентина Бєлан та Раїса Калашнікова.

Темою Конгресу було «Наведення мосту між наукою і духовністю». Учені ділилися своїми ідеями у сфері квантової фізики, психології, біології, теорії інформації, підкреслюючи, що духовність у науці завжди повинна бути вище її матеріального аспекту, що для людини важливим має залишатися моральний результат наукових відкриттів, а не споживацький підхід при їх впровадженні.

Для себе ми зробили висновок, що використовуючи теософське вчення, яке вказує шлях до Єдності, Любові, Волі, Мудрості, будемо все робити для ширшого розкриття тем духовності з тим, щоб будувати між людьми чисті, щирі, взаємовідносини, без протистоянь. Дуже хотілося б, щоб необхідність цього зрозуміли всі, хто готує спеціалістів нового часу, щоб  про це почули і знали наші діти, молодь, бо вони – майбутні вчені і кому ж, як не їм проектувати друге крило науки.

Однією з задач, яку ми ставили перед поїздкою, було відвідання місць, пов’язаних з перебуванням Олени Блаватської у Парижі. Ми знайшли літературі дві адреси: вул.. Нотр-Дам де Шам, 46 у Парижі та містечко Еньєн недалеко від нього. В Еньєні вона гостювала у помісті графині Д’ Адемар, але воно не збереглося. А ось вищезгаданий будинок у столиці Франції ми знайшли. За ці довгі роки він зовні не змінився, окрім першого поверху, який має сучасний вигляд. Для нас це вже не мало значення. Ми віддали дань пошани нашій неповторній співвітчизниці, залишивши для себе фотографію на пам’ ять.

Хвилюючим був момент, коли Президент Теософського Ордена Служіння Франції Мішель Шапотен разом з дружиною вручили українській делегації понад 150 м’яких іграшок, виготовлених французькими теософами, з тим, щоб передати їх дітям біженців. Це був знак солідарності і співчуття до тих бід, які переживає зараз наша країна.

Наостанок не можна не сказати про доброзичливе відношення до членів нашої делегації з боку не тільки представників присутніх на Конгресі країн світу, але й простих перехожих, туристів, продавців тощо. Неодноразово, коли вони чули українську мову і взнавали, що ми з України, в їх очах спалахувало бажання чимось нам допомогти: одні пропонували безкоштовно воду, морозиво, інші просто підходили з обіймами і побажаннями миру.

Ми поверталися додому з великою радістю, що поряд з нами є багато однодумців, не байдужих до долі України, які бажають всім людям Миру, Щастя, Єднання і прагнуть подальшого підтримання духу Братерства на прекрасній планеті Земля.

                                                               Раїса Калашнікова  

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА