Ніч музеїв, День Європи і День вуличної музики

Автор: Нова Газета

У суботу, 19 травня, Кропивницький на цілий день перетворився на осередок культурних заходів – одночасно в обласному центрі відзначали День Європи та фестиваль вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів», а також День вуличної музики і акцію «Ніч музеїв».

 

Із самого ранку на міні-Європу перетворився Ковалівський парк – 33 євроклуби Кіровоградщини та громадські об’єднання представників різних національностей презентували свої культури, частуючи традиційними стравами, проводячи вікторини і квести. Участь у Дні Європи у Кропивницькому взяв і керівник консульського відділу республіки Польща, генеральний консул Польщі у Києві Томаш Дедерко.

По обіді на трьох локаціях по центральній вулиці Дворцовій розпочався Фестиваль вуличної музики (він у Кропивницькому проходить уже вдруге). Цього разу  глядачів тішили виступи 19 місцевих гуртів, вихованців міських музичних шкіл, професійних музикантів. Загалом у вуличному концерті взяли участь три десятки артистів.

Водночас у рамках міжнародної акції «Ніч музеїв» біля краєзнавчого музею відкрилася виставка «Макросвіт» Віталія Гулая, а в тематичних залах проводили безкоштовні екскурсії, змагання для дітей, показували фільми і навіть частували чаєм, приготованим із лікарських трав, що ростуть на території Кіровоградської області.

Обласний художній музей приваблював відвідувачів концертом просто неба, виступами поетів, хіп-хопом і східними танцями, театральними виставами (Кіровоградський музичний коледж представив уривки з вистави за п’єсою Миколи Куліша «Мина Мазайло» та Ежена Йонеско «Носороги») і численними майстер-класами. А родзинкою цієї «Ночі музеїв» у художньому музеї стало пряме включення з весілля принца Гаррі і Меган Маркл і перегляд футбольного матчу «Динамо» − «Шахтар».

 

Наш кор., фото «НГ»

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА