У Малій Висці відкрили оновлений музей

Автор: Нова Газета

Реконструкцію музею почали у 2013 році. За цей час провели капітальний ремонт музею та повністю оновили його експозицію. Наразі вона об’єднує близько трьох тисяч експонатів, які в п’яти музейних залах демонструють історію району від Кам’яного віку до наших днів.

 

Експонати для музею збиралися за допомогою голів сільських рад району та жителів Маловисківщини, які надали власні історичні артифакти. Усього на ремонт та оснащення музею історії залучили більше 1,1 млн гривень із загального і спеціального фонду районного бюджету.

«Проведена величезна робота як в матеріальному, так і в духовному та професійному плані. Думаю, що діти, які будуть приходити сюди на екскурсії та отримувати знання про свій край, дякуватимуть вам за таку можливість. Це дуже важливо, адже той, хто знає історію, упевнено будує своє майбутнє», – наголосив після відвідин музею голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко.

Водночас на думку окремих краєзнавців та місцевих істориків, у музеї занадто багато матеріалів, присвячених радянській добі, і відсутні стенди на тему Української революції, а також Революції Гідності та інших сторінок сучасної історії.

Лауреат обласної краєзнавчої премії ім.Ястребова Борис Шевченко, автор книги «Маловисківщина в роки Другої світової війни. Сторінки історії»:

«Переглянувши фотографії експозиції, зрозумів, що мені дуже не пощастило в житті: я, на жаль, народився лише наприкінці ХХ ст., яке зі своїми світовими війнами, розкуркуленням радянською владою українського селянства, Голодомором, репресіями було для України, на думку співробітників музею, «побудовою суспільства соціальної справедливості».

Детальніше про те, що не так з Маловисківським музеєм, читайте в наступних номерах «НГ».

Олег Козупляка

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА