Баба Єлька. Експедиція на піч

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

На Кіровоградщині розпочався просвітницький фольклорний проект, мета якого – зібрати автентичні пісні нашого краю, зберегти їх і передати нащадкам.

 

Назву проекту дало ім’я унікальної баби Єльки, яка проживала у селі Розсохуватка Маловисківського району. Вона знала сотні народних пісень, а ще лікувала людей травами, виховала десятеро дітей, пережила Голодомор… Попри все кожен свій день вона починала з пісні і піснею проводжала захід сонця.

У кожного з нас є своя «баба Єлька» − бабуся, яку неможливо було уявити без пісні. З піснею працювали, дівували, виходили заміж, відходили у кращі світи.

Для когось українська народна пісня – це щось забуте і несучасне, а для когось – це цілий Всесвіт, спосіб ідентифікації і самовираження.

Учасники проекту вирішили об’їздити всю Кіровоградщину у пошуках автентичних народних пісень, що збереглися у нашому краї, записати їх і показати вам.

Це – наші найбільші скарби, наші джерела, наша глибина.

Ідея проекту належить журналістці, редакторці «Нової газети» Інні Тільновій, етно-виконавиці Світлані Булановій, журналістці, піарниці Вікторії Семененко. Усі вони родом із Маловисківщини, а ще  в кожної з них була бабуся, яка співала. У пам'ять про них – Олену Рибалкіну із с. Розсохуватка, Софію Бабенко із с. Гаївка, Наталю Домбріцьку із с. Лозуватка – вони втілюють у життя цей задум.

Проект реалізується за підтримки Агенції Сталого розвитку «Хмарочос», ВТ «Просвіта» та обласного видання «Нова газета».

Оператор, дизайнер проекту  – Артем Луценко.

Науковий консультант – Олександр Ратушняк.

Фото CBN

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА