Попельнасте. Занурення в тишу

Автор: Нова Газета

Під такою назвою у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулася виставка картин місцевих художників. Експозиція присвячена краєвидам одного села – Попельнастого, що в Олександрійському районі.

 

Ідея запросити художників до свого села належить вчителю історії, краєзнавцю Валерію Жванку, його підтримав сільський голова Олег Волянський, який взяв на себе організаційні питання (переїзд художників до Попельнастого, проживання, харчування, закупівля матеріалів для творчості). П’ятьох митців − голову обласної організації Національної спілки художників України Андрія Хвороста, члена спілки, викладача Центральноукраїнського педуніверситету Валерія Давидова, художників Івана Вишниченка і Костянтина Титаренка, а також керівника картинної галереї Петра Оссовського Анатолія Кімнатного – оселили на третьому поверсі місцевого Будинку культури. Замість ліжок – каремати і спальні мішки, замість гамірного міста – попельнастівське занурення в тишу. Результатом пленеру стало 30 картин, які 17 серпня виставили для широкого загалу у галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна», що в Кропивницькому.

За словами сільського голови Попельнастого Олега Волянського, вже скоро частина з робіт прикрашатиме Культурно-освітній центр, який планують відкрити в селі на Покрову.

«Я виріс у Попельнастому, бачив його в різних іпостасях, в різних станах. Про нього писали, тут проводили зйомки, а от намальованим своє рідне село ще не бачив… Тому й підтримав ідею Валерія Жванка і запропонований формат співпраці з обласним художнім музеєм. За попередніми домовленостями, нам подарують частину картин, а частину  ми плануємо викупити після презентації. У подальшому усі вони повернуться в Попельнасте», − розповів Олег Волянський.

Фото зі сторінки у Фейсбук Анатолія Кімнатного

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА