У Нечаївці вручили всеукраїнську премію імені Ю.Яновського

Автор: Нова Газета

Минулого тижня Кіровоградщина приймала талановитих і творчих гостей з різних куточків області, України і з-за кордону. Громадські діячі, представники літературної спільноти, районної і обласної, з’їхалися до Компаніївського району в мальовниче село Нечаївка – на батьківщину Юрія Яновського – визначного українського поета, військового журналіста і ветерана армії УНР. Тут нагородили лауреатів всеукраїнської літературної премії імені Юрія Яновського.

 

Цьогоріч на конкурс надійшло 27 творів від 24 номінантів з Компаніївки, Олександрівки, Коломиї, Коростеня, Кропивницького, Києва, Львова, Одеси, Черкас, Житомира, Чернігова, Коломиї, Івано-Франківська, Дніпра, Канади та Польщі. Ознайомившись з усіма творами і провівши літературні читання, члени журі на чолі з  головою Компаніївської райради Вадимом Спіктаренком таки визначилися з переможцями. Ними стали:

Дмитро Лазуткін і Світлана Бреславська – в номінації «Поезія», Володимир Шовкошитний – «Мала проза», Леонід Капелюшний і Ольга Полевіна – «Романи, повісті». Вони й отримали дипломи і премії під час творчої зустрічі в Нечаївці.

Та це були не всі приємні моменти святкування! Ще три спеціальні премії вручили компаніївським письменникам від народного депутата України Станіслава Березкіна.

«Коли ми збиралися вперше, премія імені Юрія Яновського була місцевою. Минулого року вона офіційно набула статусу всеукраїнської. Сьогодні, судячи з учасників, це вже  міжнародна нагорода. Бажаю вам на цьому не зупинятися!» – з гумором наголосив помічник народного депутата Геннадій Солдецький, вручаючи нагороди.

Лауреатами спеціальної премії стали члени літературної студії «Вершники» Віктор Браїлов (номінація «Поезія для дітей»), Максим Бричка («Юне поетичне дарування») та Алла Коваленко («Духовна берегиня степового краю»).

До речі, 11-класник Максим Бричка підкорив своєю поезією не лише народного депутата, а й Олександра Косенка – члена правління НСПУ, директора Одеського будинку творчості письменників. Він запропонував Максиму опублікувати свої вірші в популярному літературному журналі «Перевал».

Окрім участі в церемонії нагородження, гості відвідали музей Юрія Яновського. А гарний настрій всім  забезпечив фестиваль «Осіння мистецька толока в Нечаївці», під час якого свої таланти демонстрували творчі делегації з сіл Компаніївського району, народні умільці влаштували виставку-ярмарок і частування українськими стравами, а любителі якісної літератури мали нагоду ознайомитися з творами лауреатів премії та книгами відомих сучасних письменників.

Світлана Листюк

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА