«Позивний «Бандерас» – вітчизняний бойовик про Захисників

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

В українських кінотеатрах відбулася прем’єра фільму «Позивний «Бандерас», присвяченого подіям в зоні АТО у 2014-му році.

 

Головну роль у фільмові зіграв актор театру «Віримо» із Дніпра Олег Шульга, відомий роллю червоноармійця Гурова у ще одній стрічці Зази Буадзе «Червоний».

Український детективний екшн розповідає історію капітана Антона Саєнка (Олег Шульга) та групи розвідників, які намагаються знешкодити сепаратиста Ходака, що проник у батальйон і готує диверсію.

Події відбуваються восени 2014 року поблизу рідного села Антона, яке він покинув 20 років тому. Місцеві жителі пам’ятають його, але вважають зрадником – називають бандерою, «укром», а самі перебувають під впливом російської пропаганди, вважаючи окупантів «защітніками» і всіляко їм допомагаючи, аж поки ті не починають бомбити їхнє село.

Уперше в українському кінематографі до зйомок долучили реальних військових (80% масовки склали військові, курсанти військової академії, ветерани АТО), крім того, для зйомок фільму Міноборони виділило двадцять одиниць техніки. Зйомки фільму проходили поблизу села Тягинка на Херсонщині та на території Одеської області (авторам фільму вдалося знайти ландшафти, що повторюють краєвиди Донеччини).  Проте перед початком зйомок група акторів пройшли вишкіл на військовому полігоні недалеко від Кропивницького. Там актори разом із солдатами жили в казармі, пристрілювалися і «входили в роль». До речі, актор, що виконав головну роль у фільмові, Олег Шульга, знає про війну не з телевізора – він рік добровольцем відслужив у зоні АТО на Луганщині, маючи військову спеціальність корегувальника, не зізнаючись побратимам, що насправді за професією актор. Крім нього, в зоні АТО ( в 93-й бригаді) служив і актор, що виконав роль Ходака.

В основу сюжету лягли щоденники нацгвардійця з позивним «Індіанець» Сергія Башкова, а також розповіді воїнів АТО.

Бюджет фільму – близько 40 мільйонів гривень, з яких майже половина – державні кошти.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА