Альтернативна історія про Миколу Леонтовича: Ірен Роздобудько презентувала у Кропивницькому роман «Прилетіла ластівочка»

Автор: Нова Газета

29 листопада в обласному центрі відбувся творчий вечір із українською письменницею Ірен Роздобудько та бардом Ігорем Жуком. Відоме подружжя представило літературно-музичну програму «Прилетіла ластівочка», присвячену виходу у світ однойменного роману письменниці.

 

Нова книга Ірен Роздобудько розповідає про видатного українського композитора Миколу Леонтовича, справжнього автора різдвяної пісні «Щедрик», відомої у світі під назвою «Carol of the Bells». Авторка роману пропонує читачам дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває художню версію загадкового вбивства геніального композитора. За сюжетом, наприкінці ХХ в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт із прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина, яка називала себе братом відомого українського композитора, та чому авторство цією мелодії приписують іншій людині? «У Миколи Леонтовича склалася трагічна, але дуже цікава доля. Саме про це і є книжка. Вигаданий персонаж веде нас закутками минулого», – розповідає письменниця.

Уперше «Щедрик» виконали у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в нас надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА