У Кропивницькому відбувся концерт гурту «Ексампейя»

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Симбіоз сучасної музики і давнього фольклору – це те, чим народний фольклорний ансамбль «Ексампейя» привабив вишукану публіку до зали ресторану «Парадиз», де традиційно відбуваються концерти українських виконавців.

 

«Ексампейю» давно знають за межами Кропивницького поціновувачі етно-співу. Зародившись у стінах Соколівського будинку культури сім років тому, гурт поступово став відомим на всю Україну. Десятки фестивалей народного співу у різних областях України, гастролі Західною Україною, Поділлям, Центральною Україною, участь у програмі «Фольк мюзік», Всеукраїнський фестиваль-конкурс автентичного співу ім. Гната Танцюри у м. Вінниця та багато інших заходів стали пунктами в досьє «Ексампейі».

Цього разу у камерній обстановці, у супроводі сучасної музики різних жанрів, а також традиційних музичних інструментів сопілки та дримби, можна було відчути містику живого виконання стародавніх пісень. Концерт відбувся за підтримки обласної організації «Просвіта» та його очільника Олександра Ратушняка, а приурочили вечір до святкування Колодія, або ж Масниці, українського свята, яке збігається з російською Масляницею.

Троє співачок гурту – Світлана Буланова, Тетяна Дикаренко і Вікторія Крістєва-Шишова – разом із керівником гурту Єдуардом Дикаренком виконали сімнадцять народних пісень, кожна з яких – це окремий всесвіт, окрема історія, що мають спільного автора – український народ. З-поміж творів, які виспівували наші діди-прадіди на території Кіровоградщини двісті і більше років тому, були й пісні, записані українськими фольклористами під час експедицій на території Полісся чи Поділля.

Це був не просто концерт, це було потужне нагадування глядачам про красу і силу української пісні.

Фото Майкла Ендрюса та Тетяни Нєізвєстної

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА