У Малій Висці показали карикатури Олега Гуцола

Автор: Нова Газета

У Маловисківському районному будинку культури відбулася виставка робіт нашого земляка – журналіста, графічного дизайнера, карикатуриста, ілюстратора, який уже тривалий час проживає в Білорусі, Олега Гуцола.

 

Організувала виставку методист районного будинку культури Олена Ткаченко. На відкриття прийшли поціновувачі таланту нашого земляка, а також старшокласники місцевої гімназії, де до восьмого класу (вона тоді була ще в статусі школи № 2) навчався майбутній митець. Гості побачили близько півтори сотні карикатур, у той час сам Олег Гуцол розповів про роботу над творами, де знаходить теми, що його надихає на творчість. Коментарі автора малюнків та спілкування з ним стали своєрідною родзинкою виставки, якщо зважити на те, чого в житті досяг звичайний хлопчик з невеличкого села Новогригорівка, що на Маловисківщині.

А починалась творча стежка О.Гуцола у Маловисківській районній газеті, звідки він і взяв вдалий старт до світового визнання. Після цього працював головним художником гумористичної газети «Пікнік» (м. Мінськ, Білорусь), був співзасновником, видавцем і головним редактором дитячої веселої газети «Шапокляк» (м. Мінськ, Білорусь), працював ілюстратором у книжкових видавництвах Білорусі, проілюстрував понад 60 книг для дорослих читачів та дітей. У 2007-2008 роках О.Гуцол – головний художник білоруського сатиричного журналу «Вожык», а в період з 2012-2018 років – головний художник одночасно кількох дитячих білоруських часописів. З 1987 року і до нинішнього часу – автор і постійний карикатурист українського сатиричного журналу «Перець». Учасник більш ніж 600 міжнародних конкурсів та виставок карикатури в Аргентині, Бразилії, Бельгії, Болгарії, Греції, Іспанії, Португалії, Великобританії, Німеччині, Чехії, Македонії, Польщі, Хорватії, Сербії, Словаччині, Туреччині, Ірані, Румунії, Росії, Китаї, Південній Кореї, Азербайджані, Угорщині, Україні, володар 77 призів та нагород різного ступеня. Вісім разів працював у складі журі міжнародних конкурсів карикатури.

Відкриття виставки карикатур Олега Гуцола на Маловисківщині стало справжньою мистецькою подією для маловищан і гостей міста. А хто ще не потішився гумористичним талантом Майстра – є така можливість, адже виставка діятиме до середини травня.

 

 

 

Фото Михайла Федорова із Facebook Олега Гуцола

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА