У Кропивницькому показали фільм про життя і смерть Леоніда Кантера
11 травня в креативному просторі «KOWO» відбувся показ фільму «Людина з Табуретом», присвяченого відомому українському режисеру, автору фільмів «Війна за свій рахунок», «Міф» та «Добровольці божої чоти», ідейнику мистецького хутора Обирок Леоніду Кантору.
Назва пригодницької біографічної стрічки співзвучна з назвою проекту Леоніда Кантера «З табуретом до океану». У 2004 році четверо друзів домовилися донести чотири табуретки із звичайної київської кухні на береги чотирьох океанів – Тихого, Атлантичного, Індійського і Північно-Льодовитого. У результаті біля кожного з них з’явилися такі собі пам'ятники зі звичайних кухонних табуретів, символи невтомного руху до мрій, замість промарнованого життя. Члени проекту мандрували без грошей (наприклад, у Канаду Леонід приїхав із півтора доларами у кишені), періодично влаштовуючи в різних країнах фестивалі, розповідаючи про українську культуру, знайомлячись із цікавим людьми. В основу фільму лягло відео, яке Кантер знімав під час подорожі до мису Горн, а також кадри, відзняті його дружиною Діаною, яка подорожувала разом із ним і дворічною донькою Магдою (під час експедиції Діана народила ще одну доньку, яку назвали Патагонія). Команда проекту подолала більше 60 тисяч кілометрів і відвідала близько 50 країн світу. Щоб поставити табурет на березі Тихого океану, мандрівники автостопом подолали Канаду, Сполучені Штати, Мексику, Панаму, Болівію, Колумбію, Еквадор, Бразилію, Аргентину, Чилі.
У фільм також увійшли останні кадри із життя Леоніда Кантера – його прощальне звернення і пояснення, чому він вирішив піти із життя (режисер застрелився на хуторі Обирок у червні 2018 року, процес прощання із життям знімав на відео-
камеру).
У сто хвилин вмістилося все творче життя Леоніда. Там є місце казці, мріям, величезній любові до України, готовність покласти життя, щоб її порятувати, також є кадри з Революції Гідності і бойових дій у Донецькому аеропорту (Кантер був добровольцем у зоні АТО), Тибету, мандрів монгольською пустелею, переправи Амазонкою, спілкування з індіанцями племені Майя…
Життя Леоніда Кантера стало справжнім мистецьким актом, і закінчення цього життя він зрежисував сам.
Фільм про нього надихає мріяти і діяти, а ще – світити іншим так, як світив за свого життя Леонід.