На широкий екран вийшов фільм про Голодомор «Ціна правди»

Автор: Нова Газета

Фільм польської режисерки Агнешки Голланд показали в українських кінотеатрах 28 листопада. Світова прем'єра стрічки відбулася 10 лютого 2019 року в рамках конкурсної програми 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

 

Стрічка розповідає про валлійського репортера, який вперше в західній пресі заявив під власним ім'ям про український Голодомор. Журналіста Гарета Джонса завжди вабили найнебезпечніші люди на цій планеті. Він уже брав інтерв'ю в самого Гітлера, і ось зараз, у 30-і роки ХХ століття, мріє про інтерв'ю з Йосипом Сталіним. Для цього хлопець прилетів до Москви та готовий усіма різними способами домогтися цієї події. Пробувши якийсь час у СРСР, Гарет познайомився з ще однією журналісткою на ім'я Ада Брукс. Вона-то йому й відкрила очі на той світ, який вважається радянською утопією, – постійні репресії, убивства, цензура та Голодомор. Тоді Гарет іде на найнебезпечніший крок у своєму житті – він пише статтю про трагедію українського народу, яка викриває сталінський режим. Радянські спецслужби шукають спосіб, щоб журналіст замовк, а молодий письменник Джордж Оруелл узяв цю інформацію в основу свого роману «Колгосп тварин»…

Загальний бюджет стрічки складає 262,2 млн гривень, з них приблизно 25,9 млн гривень – частка, надана українським Держкіно. Зйомки проходили в Україні, Польщі та Шотландії і розпочалися в березні 2018 року в Києві. Сцени, дія яких відбувається в Москві, знімали в Харкові. Більшість акторів стрічки – британські, але у ній також присутні декілька українських та польських акторів. Персонажі у фільмові розмовляють українською, англійською та російською мовами.

Під час прем’єри фільму у Києві режисерка стрічки отримала нагороду від президента Володимира Зеленського – орден княгині Ольги III ступеня за  вагомий внесок у вшанування пам’яті жертв Голодомору.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА