У Кропивницькому виступить унікальний піаніст

Автор: Нова Газета

17 лютого в обласній філармонії виступить один із найдивовижніших композиторів та піаністів сучасності  Любомир Мельник.

 

Музикант світового рівня презентує у Кропивницькому альбом «Fallen Trees». Любомир Мельник є засновником «безперервної музики» та найшвидшим піаністом світу, який ще понад 30 років тому встановив одразу два світові рекорди Гіннесса. Музика Любомира Мельника переносить слухача у нові небачені сфери. Про нього пише «BBC», «The Guardian», «The Telegraph» та безліч інших медіа. Він – людина-потік, музикант-філософ, дослідник можливостей фортепіано, тіла та свідомості! «Fallen Trees» – новий альбом, що поєднує в собі пишні мелодії із приголомшливою інструментальною технікою. «Fallen Trees Tour» – це унікальна можливість приєднатись до мистецьких експериментів піаніста, відчувши магнетизм фортепіанного соло!

Довідка.

Любомир Мельник – український композитор і піаніст. Народився в українській сім'ї, що емігрувала до Німеччини. Проживав тривалий час у Канаді. Мельник відомий «безперервною музикою», піанінною технікою, що базується на дуже швидких нотах й складних нотних послідовностях, що створюють «звукове полотно», зазвичай з використанням правої педалі для створення обертонів і резонансів. Любомир – автор понад 120 музичних творів. Співпрацював з французькими хореографами і рядом європейських та американських композиторів. Часто в музиці звертався до своїх українських коренів, так, один з його творів написаний на вірші Тараса Шевченка, окрему композицію Любомир Мельник присвятив Симону Петлюрі. Методику своєї гри композитор описав у своєму трактаті «Відкритий час: мистецтво безперервної музики». Склав 22 етюди для музикантів-початківців, що бажають навчитися його техніки гри. Як правило, Мельник грає музику, не відриваючи ноги від педалі і, таким чином, створюючи безперервну звукову лінію з переборів різної тривалості. Деякі критики ставляться до творчості Мельника вельми скептично, вважаючи його роботи просто швидкими арпеджіо.

1985 року в Швеції Любомир встановив два світові рекорди. Відповідно до одного з них композитор показав себе найшвидшим піаністом у світі: він зміг зіграти мелодію, граючи 19 з половиною нот щосекунди кожною рукою одночасно. Другий зафіксований рекорд: виконання найбільшої кількості нот за годину гри, при швидкості 13-14 нот за секунду кожною рукою.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА