У Кропивницькому покажуть фільм про історію лінгвоциду «Соловей співає»

Автор: Нова Газета

В обласному центрі стрічку представить режисер Сергій Кримський

 

Фільм – новаторське та монументальне дослідження проблеми мовного питання в Україні. Автори фільму аналізують мовну ситуацію не в звичайній, поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови. Також вони намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив?».

Зйомки фільму проходили в Україні, Білорусі, Ізраїлі, Великій Британії та США.

«Ми поставили собі завдання перенести мовне питання із політичної площини в площину просвітницьку. І як кожний може відчувати, у нас мовне питання завжди актуалізується перед виборами, і ним завжди маніпулюють. А нашим завдання було один раз і назавжди розставити акценти, зруйнувати неправдиву інформацію і відкрити багато нової інформації, про яку насправді знають українські лінгвісти, мовознавці, дослідники, але вона поширена в дуже вузьких наукових колах. Пересічний споживач цієї інформації, на жаль, не знає», – зазначає авторка сценарію Леся Воронюк.

Оганізаторами показу у Кропивницькому стали «Нова газета» та благодійний фонд Станіслава Березкіна «Добротвір». 31 січня стрічку безкоштовно покажуть школярам та військовим, показ для широкого загалу відбудеться у креативному ІТ-просторі KOWO
о 18.00. Ціна квитка – 50 грн.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА