ЗАПРОСІТЬ ДО СЕБЕ СОЛОВ’Я: «Добротвір» влаштує тур фільму «СОЛОВЕЙ СПІВАЄ» на Кіровоградщині

Автор: Нова Газета

Благодійний фонд Станіслава Березкіна «Добротвір» отримав право на показ стрічки «Соловей співає, доки голос має» на Кіровоградщині.

 

Документальний фільм про історію лінгвоциду української мови зняли за кошти волонтерів і меценатів. Стрічка не вийшла у кінопрокат на широких екранах, але підкорила українців під час презентацій у різних куточках країни.

31 січня за ініціативи і підтримки «Добротвору» і «Нової газети» фільм безкоштовно показали у Кропивницькому. Презентував його особисто режисер Сергій Кримський. Він же надав благодійному фонду дозвіл здійснити промоцію стрічки на Кіровоградщині.

«Ми прийшли на показ «Солов’я…» зі своїми родинами, з дітьми, бо це той фільм, який треба подивитися кожному – і дорослій усвідомленій людині, і підростаючому поколінню, – зазначив директор БФ «Добротвір» Геннадій Солдецький. – На жаль, за один раз неможливо показати стрічку усім охочим. Погодьтеся, не кожен може дозволити собі вирватися на кілька годин із району в Кропивницький. Тому режисер надав «Добротвору» право на кінопоказ у Кіровоградській області. Це буде потужна просвітницька акція, участь в якій може взяти кожен – ми готові приїхати у будь-який куточок Кіровоградщини. Головне, щоб там була аудиторія, для якої українська мова – не порожній звук!» – наголосив Солдецький.

Запросити благодійний фонд на кінопоказ у своє місто чи село можна за телефоном 0664839396.

Нагадаємо, фільм «Соловей співає, доки голос має» – це новаторське та монументальне дослідження проблеми мовного питання в Україні. Автори аналізують мовну ситуацію не в звичайній, поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови. Також вони намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгнення та спротив?».

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА