Усі на «Черкаси»!

Автор: Нова Газета

У Кропивницькому покажуть стрічку про оборону морського тральщика «Черкаси», заблокованого російськими військами в бухті Донузлав у березні 2014 року під час анексії Криму.

 

Фільм, створений за підтримки Держкіно України, в широкий прокат вийшов 27 лютого. У центрі сюжету стрічки – Мишко та Лев – хлопці з українського села, що з різних причин опинилися на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера Донузлав під час подій на Майдані 2014 року. Про це пише українська «Вікіпедія».

У той час, коли екіпаж тральщика «Черкаси» проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють «зелені чоловічки». Починається окупація Кримського півострова. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений. «Черкаси» разом з іншими кораблями українського флоту заблокований в озері Донузлав – шлях до моря перекритий затопленими судами.

Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом.

Офіційно зйомки подій на Донузлаві розпочалися 18 квітня 2017 року біля берегів Очакова та Кінбурнської коси. Для зйомок були створені декорації затоплених російських кораблів, якими загарбники перегородили шлях «Черкасам». Сцени проросійських виступів у Криму знімалися в Одесі. Також зйомки здійснювалися у селі на Чернігівщині.

Загальний бюджет фільму становить близько 40 мільйонів гривень, з яких підтримка Держкіно – приблизно 17,3 мільйона. Решту бюджету надало ВМС ЗС України. Після прем'єри фільму на Одеському міжнародному кінофестивалі 2019 більшість українських кінокритиків позитивно відгукнулися про фільм. За словами кінокритика Детектор медіа Ярослава Підгори-Гвяздовського, у фільмі присутня «критика української армії», й зазначає, що «„мовне питання“ у фільмі лише урізноманітнює цю критику, адже говорять у фільмі саме так, як і на флоті, – українською, російською, суржиком і матом, а найчастіше змішують усе разом, де обсценна лексика є й приправою, й головною стравою». Кінокритик також зазначив, що вважає використання у фільмі російських матюків виправданим.

У Кропивницькому фільм можна буде переглянути з 28 лютого по 4 березня у кінотеатрі «Портал».

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА