Птахи з рушників «перелетять» на листівки

Автор: Нова Газета

«Баба Єлька» почала роботу над проєктом «Серія листівок «Птахи з рушників». До набору увійдуть листівки із зображенням птахів з муралів внутрішнього дворику Обласного центру народної творчості. Уже традиційно фотографом проєкту став Олександр Майоров, дизайнером – Наталя Андріянова із «Нової газети».

 

Нагадаємо, рік тому художник проєкту «Баба Єлька» Костянтин Данильченко спільно з митцями прикрасили старі гаражі у дворі будівлі ОЦНТ малюнками птахів із рушників, привезених або сфотографованих під час експедицій проєкту «Баба Єлька». Тоді, як і нині, проєкт підтримала Британська рада у рамках програми «Активні громадяни».

Серія складатиметься з 8 листівок, на яких будуть виконані:

1.Мурал із зображенням чарівної птахи з рушника Раїси Коркач 1948 р.н. із с. Хмельового Маловисківського району.

2. Два мурали із зображенням птахів з рушників Галини Бабенко із с. Козирівка Новгородківського району.

3. Мурал із зображенням птахи з рушника, вишиваного мамою Юрія Яновського Марією Яновською із с. Нечаївки Компаніївського району.

4. Мурал із зображенням птахи з рушника Любові Мельник 1930 р.н. із с. Липняжки Добровеличківського району.

5. Мурал із зображенням птахи із рушника Ганни Доценко 1931 р.н. із с. Злинки Маловисківського району.

6. Два мурали із зображенням птахів із рушників, які зберігаються у сільських музеях с. Липняжки (Добровеличківський район) та с. Нечаївки (Компаніївський район).

«Мода на використання рушників в інтер’єрі минула, тому давні вишиті рушники досить часто стають непотрібними та неоціненими у багатьох сучасних сім’ях. Єдине місце, де вони можуть бути затребувані, якщо родина не хоче їх зберігати, – це сільські музеї. Проте про артефакти з цих музеїв знає досить обмежене коло осіб, таким чином популяризація української культури залишається на досить низькому рівні. Один із напрямків нашого проєкту пов'язаний із збереженням старовинних артефактів. Проєкт «Баба Єлька. Птахи» продовжує напрямок, пов'язаний із популяризацією народної творчості, у цьому конкретному випадку – вишивки. Створення серії листівок стане можливістю ознайомитися з творчістю майстринь дистанційно, що особливо актуально в період коронакризи», – каже голова ГО «Баба Єлька» Інна Тільнова.

 

Проєкт реалізується за підтримки Британської ради в рамках Проєкту «Активні громадяни» та в партнерстві з Агенцією сталого розвитку «Хмарочос» і «Новою газетою».

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА