Катерина Москаленко: Дуже тішуся, коли бачу усміхнені обличчя людей, які милуються моїми ляльками

Автор: Нова Газета

А й справді, хоч-не-хоч замилуєшся, розглядаючи філігранні роботи  народної майстрині Катерини Москаленко. Усі ці вишукані прикраси, вишиті костюми, гаптовані тонким мереживом, тонкощі, продумані до дрібниць,  підкреслюють – у кожну ляльку вкладено не тільки копітку працю, а й любов до своєї справи.

Її роботи навіть ляльками називати незручно, це справжні шедеври, особливі і неповторні, кожна має свої ім’я, історію і шанувальників. Так, саме шанувальників, бо багато робіт пані Катерини придбали приватні колекціонери і просто поціновувачі інтер’єрної ляльки.

Виготовленням своїх шедеврів майстриня займається не так давно, років три. До того часу майже сорок років пропрацювала ветеринаром і роботу покинула заради улюбленого хобі. «Все життя мріяла про творчість, вишивала, шила одяг, але це просто техніка, хотілось робити щось творче, особливе, доносити красу. Мабуть, це поклик крові. Мій прадід шив верхній одяг і взуття, дід майстрував годинники, батько займався художньою ковкою і різьбленням по дереву. У 2015 році зробила першу ляльку і зрозуміла, що хочу саме цим займатися, адже лялька яскраво передає внутрішній світ автора. Нині дуже щаслива від того, що людям подобаються мої роботи», – розповідає пані Катерина.

Кожна лялька неповторна і вимагає чимало часу на виготовлення. Навіть на найменші йде більше трьох тижнів, а великі може виготовляти і по три місяці. Крім того, треба володіти різними техніками, бути і скульптором, і художником, і кравцем, і перукарем, і дизайнером, навіть візажистом. «Коли малюю очі у ляльки, вона для мене ніби оживає, дивиться і не відпускає. Я весь час думаю про її образ, характер, історію. Всі деталі в моїх ляльках зроблені вручну, техніка дуже складна, але неймовірно захоплююча. Звичайно, мене підтримують мій чоловік Олександр Іванович і син Андрій, завжди допомагають, я їм дуже вдячна за це», – ділиться майстриня.

Якщо вас зацікавив казковий світ авторської ляльки, приходьте у Кропивницьку галерею «Єлисаветград» і отримайте незабутні враження від неймовірних робіт самобутньої майстрині. Виставка триватиме  майже до кінця літа.

Наш кор.

Фото Наталії Андріянової

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА