Філармонія запрошує на відкриття 77-го концертного сезону

Автор: Нова Газета

30 вересня стартує новий насичений культурно-мистецькими подіями філармонійний сезон. За доброю традицією розпочнеться він зі святкового гала-концерту о 18:00.

 

Цього дня творчі колективи і солісти обласної філармонії запалюватимуть зал прем’єрами, оскільки під час підготовки було оновлено 90% репертуару. Одна з новинок, про яку розповіли в адміністрації закладу, хореографічний номер «Танець з бубнами» від Академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» в обробці балетмейстера Геннадія Маяраша. Родзинкою ж вечора стане виступ Київського квартету саксофоністів Національної філармонії України, який дав більше тисячі концертів та має ряд нагород в Україні і за кордоном. У його репертуарі фольклорна, класична та сучасна авангардна музика, джазові композиції.

Квитки на гала-концерт «Осіннє скерцо» вже майже розпродані, але в філармонії не виключають можливості, що за великої кількості охочих відвідати концерт його можуть повторити.

Пандемія Covid-19 та карантин дуже вплинули на діяльність колективів і солістів обласної філармонії. Але, за словами директора філармонії Наталії Агапєєвої, всі вони збережені і наразі продовжують свою творчу діяльність. Зі змінами до нового концертного сезону підходить Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни». Багаторічний автор-аранжувальник музичних творів колективу Микола Кваша вийшов на пенсію за станом здоров’я. «Ці зміни несуть певні перехідні складнощі, які лягають на колектив «Зорян». Але незважаючи на все, колектив працює і знаходиться у хорошому тонусі і настрої. Після річної паузи через коронавірус, коли не було концертів, а самі лише репетиції, колектив має увійти в форму, яка набувається лише при проведенні живих концертів з глядачами», – зазначає Наталія Юріївна.

Останні слова характерні для всіх колективів і солістів. Всі вони скучили за глядачами, а ті в свою чергу – за захоплюючими виступами. Тож в обласній філармонії мають багато планів на новий сезон і ще щільніший графік концертів. Аби тільки не завадив коронавірус.

Зокрема. в обласній філармонії планують продовжувати започатковані акції та фестивалі, серед яких «Майстри мистецтва – трудівникам села», «Майстри мистецтв – дітям», «Різдвяні передзвони», «Травневі музичні зустрічі» тощо. Для маленьких глядачів триває підготовка музичної новорічної вистави від артистів та солістів філармонії, які постануть у незвичній для себе формі. До кінця року з сольним концертом виступить артист-вокаліст Олексій Козачинський, у 2022 році заплановано сольний виступ – соліста ансамблю «Єлисавет-ретро» Артема Гасленка. На фінішній прямій –підготовка до ювілейного концерту до 30-річчя Дитячої філармонії, який відбудеться вже 7 жовтня. Також найближчим часом жителі Кропивницького та гості міста можуть очікувати на візити творчих колективів філармоній із Запоріжжя та Черкас, які здійснюються в рамках обмінних концертів між закладами України.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА