«Промовчати Мельпомені означає скоритися окупантові»

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

 

Кропивницький театр показав виставу на підтримку херсонських театралів

 

Театр корифеїв доєднався до фестивалю «Мельпена Таврії», який через окупацію Херсона відбуватиметься у різних містах світу. У рамках фестивалю на Малій сцені відбувся показ вистави «Вічний закон материнства» за п’єсою Володимира Винниченка «Закон». 30% квитків на виставу театр забронював для переселенців, які нині проживають у Кропивницькому. 

«Умовно кажучи, наш фронт можна розділити на два – є військовий і духовний, на якому митці боронять віру в славетну Перемогу. Цьогорічний фестиваль «Мельпомена Таврії» відбувається попри війну і тимчасову окупацію Херсона. Цей фестиваль є взірцем театральної стійкості, тому ми радо відгукнулися на запрошення директора Херсонського театру імені 

М. Куліша пана Олександра Книги взяти участь у фестивалі», – розповіла виконуюча обов’язки директора і художнього керівника театру Лілія Козак. 

Крім вистави, кропивницькі театрали взяли участь у благодійному зборі коштів для підтримки херсонського театру і дали можливість долучитися до цього відвідувачам. Для глядачів вистави був ще один сюрприз – виставка робіт херсонського фотохудожника Володимира Пінеги «Херсонщина», на яких зображена краса півдня України у довоєнний час. Ці роботи лише добу пробули у стінах театру, а потім їх перемістили у мистецький простір Mir 2.0, відкривши продаж. Кошти від реалізації фотокартин спрямують на підтримку воїнів, які боронять південь України. 

Цього року фестиваль «Мельпомена Таврії» охоплював більше пів сотні майданчиків і тривав до 19 червня. 

Як розповіли актори Театру корифеїв, виставу для участі у фестивалі обирали колективно. За словами актора Євгена Скрипника, зупинилися саме на «Вічному законі материнства» через те, що вона має актуальну ноту, до того ж її автор Володимир Винниченко – не лише літератор, а й державний діяч, що відіграв важливу роль у русі до незалежності Української держави. 

«Я вважаю, що це дуже сильна і правильна акція, кожен театр може підставити своє плече. Сьогодні промовчати Мельпомені означає скоритися окупантові. Гучно і ще гучніше сказати, що українська культура незалежна і самобутня», – зазначив актор Євген Скрипник.

Фото автора

 

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА