Yelka презентувала новий кліп

Автор: Нова Газета

Етногурт YELKA презентував нове відео на  щемливу та глибоку пісню «Ой сяду я край стола». Пісню записали в експедиції команди «Баби Єльки» у село Липняжку Добровеличківського району ще у 2019 році. Минулого року YELKA  вперше виконала її осучаснений варіант, але саме зараз назріла потреба зняти кліп до неї, розповіла лідерка гурту Світлана Буланова. 

 

Це лірична композиція, яка за сенсом своїм схожа на голосіння. У центрі історії – жінка, життя якої заповнилося океаном туги і перетворилося на механічну дію.

«Серед сотень пісень, які ми записуємо з  «Бабою Єлькою», інколи трапляються такі, які просто валять мене з ніг. Я не можу пояснити принципи відбору пісень для запису Yelka, це щось за межами раціонального. Мабуть, якась історико-культурна підсвідома пам’ять спрацьовує», – розповідає Світлана Буланова. «Спочатку вона замислювалася як акустична пісня, але в процесі все ж виявилося, що акустики недостатньо, і пісня тепер звучить наживо з вокалом, електрогітарою та ударними, – пояснює Макс Величко. – Я слухаю багато різної музики, і, безумовно, це наклало відбиток на композиції Yelka. Та ми намагаємося шукати своє звучання. Десь легке, десь аритмічне, десь з присмаком построку. Саме до построку, мабуть, ближче звучання «Ой сяду я край стола».

Сама картинка кліпу – це гама емоцій, як ми всі зараз переживаємо тією чи іншою мірою. Це якийсь дикий маятник, який коливається від смутку до горя через прийняття і заперечення одночасно. У кліпі знімалася тільки Світлана. Наявність єдиного персонажа підкреслює самотність та розгубленість героїні. «Величезна подяка відеомейкеру Валерії Берневек. Вона змогла впіймати емоцію і перетворити антураж на персонажів: кожна тріщина, пейзажі та навіть бездонне пусте небо створюють ту атмосферу, яку ми й хотіли передати», – кажуть учасники гурту.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА