«Незламна». Нове українське кіно

Автор: Нова Газета

Українцям варто звикати до того, що кінотеатри показуватимуть вітчизняні фільми. Після плідного на кіно «made in Ukraine» 2014 року, у квітні 2015-го вийде на широкі екрани ще одна українська стрічка – психологічний фільм «Незламна».

 

Це історія про відомого снайпера часів Другої світової війни Людмилу Павличенко, яка стала живою легендою, увійшовши в історію як людина, яка змінила хід Другої світової війни. Робоча назва проекту ‒ «Битва за Севастополь». Фільм знімали українська студія «Кінороб» і російська студія «Новые люди» за участі каналу «Україна» і групи компаній
Film.ua. Зйомки картини розпочалися у 2012-му й завершилися в середині червня 2014 року. Знімали в Україні: в Києві, Севастополі, Одесі та Кам’янці-Подільському. Бюджет фільму склав 5 млн. доларів (70% – Україна, 30% – Росія).  Фільм «Незламна» став першим національним проектом, який взяв у дистрибуцію найбільший світовий мейджор «Двадцяте Століття Фокс».

Кадр із фільму

Людмила Павличенко – уродженка Білої Церкви. Вона навчалася на історичному факультеті Київського державного університету, коли почалася війна. У липні 1941-го Людмила пішла на війну добровольцем. Маючи спортивні досягнення у стрільбі, була прийнята на службу в якості снайпера у 25-ту стрілецьку дивізію. У боях під час оборони Севастополя Людмила Павличенко здобула славу одного з найкращих радянських снайперів Другої світової війни. Наприкінці 1942-го Людмила Павличенко була відряджена в Сполучені Штати у складі делегації молоді та військових. Вона стала першою громадянкою СРСР допущеною до Білого Дому. На запрошення Елеонори Рузвельт Людмила зголосилася на турне містами Америки. У своїх промовах вона надихала американців на відкриття другого фронту в Європі. Знаменитими стали слова з її промови в Чикаго: «Джентльмени, мені лише 25 і я вбила 309 фашистських окупантів до цього часу. Чи не вважаєте ви, джентльмени, що досить уже ховатися за моєю спиною?».

Головну жіночу роль зіграла Юлія Пересільд, її партнером став відомий російський актор Євген Циганов.

Олександра МУШКЕТ,
фото з мережі інтернет

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА