Гарний початок осені

Автор: Нова Газета

Є у мене друг, якого я з кимось плутаю. Навіть скажу з ким. Тільки його зустрічаю, відразу в голові починає крутитися знаменита каватина: «Фігаро тут, Фігаро там. Фігаро тут, Фігаро там!..». Такий він енергійний, що, здається, відразу в кількох місцях може перебувати. Не вірите? А якщо я вам скажу, що мова йде про Миколу Цуканова, власника приватної галереї «Єлисаветград»? Справжній тобі Фігаро. Тільки що не співає, а спокушає.

 

«Жертвами» такої спокуси стали одеські художники Галина і Анатолій Кравченки, чия виставка акварелей під назвою «Роман з аквареллю» відкрилася в галереї «Єлисаветград». Галерея також стала ініціатором проведення світловодського пленеру у травні нинішнього року. Родзинка пленеру була в тому, що про мальовничу Кіровоградщину повідав пензель одеситів (у пленері взяли участь лише два кіровоградських художника – Валерій Давидов та Анатолій Шаповалов). Серед одеських пленеристів був і Анатолій Кравченко. Тоді й домовились про персональну виставку подружжя Кравченків в галереї «Єлисаветград» на початку осені. Як бажалось, так і сталось. Але зациклюватися на самій виставці Микола Миколайович не збирався. Гостей (Анатолій Григорович приїхав з братом, колишнім військовим льотчиком, а нині генерал-полковником сумського козацтва Володимиром Кравченком) настільки тепло приймали, що ті тільки подих переводити встигали від маси екскурсій, гостин, поїздок, зустрічей... Анатолій Григорович ще й встигав шок у кіровоградців викликати своїми пленерами на наших вуличках. Забула запитати, чи побував Володимир Григорович у своєму Канатовому, де колись служив, а ось на батьківщині Петра Оссовського – в Малій Висці − побували, і дихали вільним повітрям Аджамки, навідавшись до художника Анатолія Шаповалова.

Ну а у фіналі гостювань і відбулася згадана виставка, промовисто названа «Роман з аквареллю». Члени Національної спілки художників Галина та Анатолій Кравченки працюють в різних жанрах: олійний живопис, пастель, монументалізм, книжкова графіка. Але обоє часто віддають перевагу техніці акварелі. Причому Галина, як це і личить жінці, кохається у квітах. Пише вона натюрморти і просто квіткові композиції. Ніжний букет троянд, осінній подих хризантем... Анатолій Григорович віддає належне пейзажним акварелям. Полюбляє вечоровий пейзаж. «Львів. Вечір у місті», «Вечір у Карпатах»... Загалом у всіх бажаючих можливостей познайомитися із творчістю одеських акварелістів буде достатньо – виставка триватиме майже місяць.

Ну а ті, хто відвідав вернісаж 15 вересня, мрійливо зітхали перед акварелями: мистецтво. Правда, кіровоградський художник Ігор Смичек у розмові зі мною ложку дьогтю додав:  «Це, подруго, двадцятий вік, а ми живемо у двадцять першому». Ну, я йому й сказала все, що про нього думаю. Я теж родом з ХХ століття. А ХХІ вік поки що нічим не порадував!

Утім, почали ми «за здравіє», то так і закінчимо. Заступник голови Національної спілки художників Микола Кищук повідомив приємну новину: Микола Цуканов тепер є почесним членом спілки. Колись цю ініціативу висловив голова одеського відділення Анатолій Горбенко. Її підтримали. І прекрасно! Чекаємо продовження, тобто нових романів і з аквареллю, і з пастеллю etс.

Валентина Левочко

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА