«Вежі» - 20!

Автор: Нова Газета

За роки Незалежності українські бібліотеки, разом з українською літературою, стали справжнім осередком виховання патріотизму, просвітництва і подвижництва. При цьому термін «подвижництво» якнайкраще характеризує не лише стан українського письменництва і української новітньої літератури, а й культури взагалі.

 

На жаль, приклад єдиного в Кіровоградській області літературного журналу «Вежа», з нагоди якого в обласній бібліотеці ім. Чижевського днями відбувся творчий вечір, свідчить, що і зараз влада не дуже помічає українських літераторів. Василь БондарВідтак, констатував редактор «Вежі» Василь Бондар, коштів на розвиток журналу немає, а річного бюджету в 20 тис. гривень вистачить на один випуск у рік накладом 400 екземплярів.  Потрібно або призупиняти друк, або припиняти його зовсім. До речі, Василь Бондар кілька років тому опублікував у «Вежі» цикл оповідань автора цих рядків, чим, можна сказати, показав йому стежку в серйозну літературу. 

Не хочеться думати, що українська влада не розуміє значення культури та літератури для виховання патріотизму і почуття національної гордості українців, як це розуміють в тій же Росії чи розуміли в СРСР. Там грошей на ідеологічну культуру і розвиток, як з’ясувалося, пропаганд та шовіністичної літератури не шкодували і не шкодують. А в Україні у більшості сіл бібліотеки взагалі позакривалися, частина бібліотекарів змушена працювати на «півставки», а то і менше, а «не родовиті» письменники чи поети змушені оббивати пороги влади чи багатих людей, випрошуючи кошти на видання своїх творів, які написані для України. Це особливо прикро на фоні мільйонних накладів політичної виборчої «макулатури», у тому числі й антиукраїнської, яку друкують і роздають безплатно.

Сергій Полулях

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА