У Кіровограді презентували фільм про Кароля Шимановського

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Художньо-документальну стрічку про польського композитора, який частину свого життя прожив у тодішньому Єлисаветграді, зняла Кіровоградська обласна телерадіокомпанія. Фільм має назву «Кароль Шимановський: українськими стежками польського генія».

 

Прем’єру, яка днями відбулася в кінотеатрі «Портал», відкривав оркестр музучилища, гостей пригощали шампанським і налаштовували на культурний відпочинок. Відпочинок, дійсно, удався на славу: музика Шимановського за кадром, старі архівні фото на екрані, приємна гра акторів і усвідомлення причетності до історії музики зробили свою справу.

За словами автора ідеї та сценариста стрічки Марії Ларченко, перед зйомками фільму творчій групі довелося опрацювати велику кількість архівних документів та іншої інформації. Науковим консультантом фільму став Олександр Полячок – директор музею музичної культури імені Кароля Шимановського. Про нього Марія висловилася так: «Можна навіть провести експеримент: якщо сказати у присутності Олександра Полячка прізвище «Шимановський», він відразу почне розповідати про композитора». Сам Олександр Іванович зізнався, що був здивований результатом роботи молодої команди.

− Мене здивувало те, що фактично молодь змогла зробити дуже масштабний фільм. Я знаю декілька польських фільмів про Шимановського і сподіваюся, що фільм кіровоградського виробництва не останній в Україні. Стрічка дуже ґрунтовна й охоплює багато інформації. На щастя, опановувати матеріал авторам допоміг мультимедійний диск, виданий Варшавським університетом, на наших матеріалах це було б зробити неможливо. Так склалося, що Шимановський помер напередодні Другої світової війни, таким чином культурне життя у Європі було перерване, потім Польща стала радянською, до музики Шимановського було специфічне ставлення… Сьогодні його музика повертається у нашу дійсність, стає все популярнішою. Кароль Шимановський − це особистість, завдяки якій до нашого міста приїздить і буде приїздити багато відомих людей, – запевнив Олександр Полячок.

Режисер фільму – Зоя Богдашова, оператор – Геннадій Зорін. Озвучила фільм акторка обласного театру ім. М. Кропивницького Інна Дорошенко.

Знімали стрічку в Кіровограді та на Черкащині. Роль дорослого Кароля Шимановського зіграв заслужений артист України Олександр Ярошенко, роль Шимановського в дитинстві виконав Тимофій Канарян. 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА